Splićani popravili dojam protiv Blackburna...

Hajduku pobjeda i poraz, Nacionalu 'trokut turnir'

Na Poljudu se igrao 'trokut turnir' u kojem su sudjelovali Hajduk, Blackburn i Nacional. U prvoj utakmici Splićani su poraženi, a nakon drugih 45 minuta slavili su protiv jakog Blackburna...

Hajduk je krenuo vrlo agresivno proitv Nacionala, a najopasniji pojedinci bili su Brazilac Paraiba i rumunjsko pojačanje Florin Cernat.

Pred 6.000 gledatelja Splićani nisu ipak uspjeli postići pogodak. Da situacija bude još gora za domaće navijače, Bijele je matirao Ruben, koji je odličnom prošao po lijevoj strani i individualnom akcijom zabio za 1:0.

Igrač Nacionala tako je svojoj momčadi donio prve bodove, što je više nego su i prezentirali. Naime, Hajduk je bio bolji i dominantniji, ali je na kraju ostao kratak.

Hajduk je nakon prve utakmice bez postignut pogotka konačno dočekao prvi gol u protivničkoj mreži. Strijelac je bio Ibričić, koji je na krivoj nozi uhvatio golmana Blackburna.

U prvom susretu najviše se istaknuo Brazilac Paraiba, dok je u nastavku najviše ponudio strijelac Ibričić te Subašić i Skoko.

Puno bolja predstava Splićana protiv Engleza, gdje su ton igri davali vezni red Skoko - Andrić. Miše je imao u obje utakmice priliku vidjeti pravo stanje svojih igrača prije početka sezone.

Hajduk: Tomić, Šerić, Thiaguinho, Rodić, Maloča, Aračić, Tičinović, Brkljača, Paraiba, Eliakwu, Cernat.

Nacional: Bbacali, Pataras, Lopez, Halliche, Vellington, Cleber, Luis Alberto, Ruben, Anselmo, Salino, Mateus.

Hajduk protiv Blackburna: Subašić, Aračić, Ibričić, Andrić, Vukušić, Tomasov, Gabrić, Skoko, Maloča, Rubil, Pandža.

Blackburn: Robinson, Andrews, Nielsen, Givet, Olsson, Hadji-Diouf, Doran, Dunn, Pedersen, Roberts, McCarthy.