Poljudsko usijanje: Torcida uz zvižduke napustila Sjever

Unatoč pobjedi 5:1, utakmicu su obilježili zvižduci Torcide igračima Hajduka te odlazak s tribina.

Torcida je ostvarila svoje prijetnje. U 59. minuti utakmice osmine finala Kupa s Moslavinom navijači su nakon bakljade napustili sjevernu tribinu, dok su dotad svaki potez Hajdukovih igrača 'nagrađivali' zvižducima a Moslavine pljeskom. Da sve bude simbolično, Klub navijača Hajduka danas slavi 59. rođendan...

Trener Splićana Edoardo Reja zbog subotnjeg derbija s Dinamom protiv Moslavine je odlučio odmarati Subašića, Vejića, Šerića, Maloču, braću Sharbini, Ibričića, Paraibu, Andrića i Skoku. Kombinirana momčad 'Bilih' dobro je otvorila susret.

Cernat je povukao loptu s centra, sjajno pronašao Čopa koji sa 16 metara puca neobranjivo za 1:0. Malobrojna publika (oko 2 tisuće) pogodak je popratila glasnim zvižducima. Mladi Tičinović u 31. minuti je srušen, a njegovo 'izležavanje' na travnjaku Torcida je ponovno počastila zvižducima.

Četiri minute posllije Torcida je ipak zapljeskala, ali na pogodak gostiju. Moslavina je odigrala protunapad, ubacio je Turkalj s boka, a najbrži je bio Marko Iveković koji je udarcem sa 12 metara pogodio u donji desni kut Tomića za izjednačenje.

Dvije minute kasnije Reja je mogao odahnuti, Vukušić je ubacio sa 15 metara iskosa, Tičinović je utrčao pred Krizmanića i zabio sa četiri metra. U 63. minuti Hajduk povećava prednost, Jertec je asistirao Čopu za njegov drugi pogodak na utakmici. Deset minuta poslije Jertec povisuje na 4:1, a u 78. Čop postiže svoj treći pogodak na utakmici.

Bez obzira na visoku pobjedu utakmica će ostati zapamćena po postupcima ogorčene Torcide. Sudeći po ovakvoj reakciji, poljudski Sjever vrlo vjerojatno bi mogao zjapiti prazan i u subotnjem derbiju s Dinamom. Odluku bi prema najavama čelnici Torcide trebali objaviti sutra.