7:0 već na poluvremenu

Hajduk 'utrpao' osam komada novom Mikićevom klubu

Nakon dva poraza na pripremama, Hajduk je ozbiljnije shvatio utakmicu protiv japanske Hiroshime. Trener Miše na teren je poslao prvu postavu koja je 'uništila' Japance visokim rezultatom 8:0.

Hajduk je u Antalyiji konačno pobijedio. Miše se, otkad je trener Bijelih, nije susreo s porazom, no kombinirana momčad Hajduka izgubila je dvije utakmice pa je danas na teren istrčala prva postava.

Dogodilo se to da je novi klub Mihaela Mikića poražen 8:0. Mora se priznati da danas tim rezultatom nije nikoga lako pobijediti pa čak ni momčad iz Azije. Zanimljivo je i to da je Hajduk u prvih 45 minuta postigao nevjerojatnih sedam pogodaka, a onda osmi tek u zadnjoj minuti drugog dijela, prenosi Glas Dalmacije.

Strijelci za Splićane, koje je bodrilo i dvadesetak pripadnika Torcide, bili su Kalinić (3. - 11m i 18.) , Ibričić (10. i 30.) , Strinić (14.), Gabrić (25.) , Vejić (44.) i Oremuš (90.).

Hajdukovci su istrčali u 4-4-2 postavi kojom će se vrlo vjerojatno suprotstaviti vodećem Dinamu na Poljudu 22. veljače: Subašić - Rubil, Pandža, Vejić, Strinić - Gabrić, Andrić, Skoko, M. Buljat - Ibričić, Kalinić, a u drugom su dijelu u igru ušli i Rosso, Šerić, Tomasov i Oremuš.

Spomenimo i da je Miše odabrao 18 igrača koje će forsirati radi bolje pripreme za derbi 22. veljače. U zapisniku tako neće biti sedmorka - Jertec, Linić, Tičinović, Maloča, Aračić i Brkljača. Igrači su to koji mogu konkurirati za sastav u bilo kojem domaćem klubu, osim možda Dinamu, no to samo govori koliko je široka Hajdukova klupa. Od ovih sedam 'prekobrojnih' najveće iznenađenje je izostavljanje Brkljače koji je ove zime doveden kao pojačanje.