Osijek može žaliti

Hajduk se spasio poraza u nadoknadi i ostao na drugom mjestu!

Najiščekivanija utakmica 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige odigrana je na Poljudu.

U sklopu 17. kola HNL-a na Poljudu su Hajduk i Osijek odigrali 1:1 i ostaju poravnati na ljestvici.

Splićani su izbjegli poraz golom u sudačkoj nadoknadi u derbiju druge i treće momčadi prvenstva, koji je ponudio vrlo siromašnu igru.

Hajduk je na početku prvog dijela propustio nekoliko prilika, a Osječane je odličnim intervencijama spašavao vratar Marko Malenica. Nakon dvadesetak minuta juriša na vrata gostiju Hajduk je potpuno stao, a Osijek je došao do vodstva iz prve ozbiljnije situacije. U 39. minuti Alen Grgić se prošetao rubom kaznenog prostora i uputio ne previše jak udarac koji ipak preko ruku vratara Splićana odsjeda u donjem lijevom kutu.

U 42. minuti je napadač Hajduka Said pogodio vratnicu.

U drugom dijelu je Hajduk nemoćno napadao, a Osijek se orijentirao isključivo na obranu pa gledatelji nisu vidjeli skoro ništa do prve minute sudačke nadoknade kada su Splićani izjednačili.

Ahmed Said Said se najbolje snašao u gužvi ispred Malenice te je nekako uspio pokraj Barišića i osječkog vratara u padu nogom poslati loptu u mrežu.