Odlična utakmica Splićana

Hajduk razbio Osijek s pet komada i najavio veliki obračun s Rijekom

Nogometaši Hajduka nastavljaju sa sjajnim partijama ovog proljeća.

U 32. kolu HNL-a na Poljudu je Hajduk sa 5:1 pobijedio Osijek i pobjegao mu na tri boda prednosti u utrci za treće mjesto.

Splićani su potpuno nadigrali Osječane, stvorili pregršt šansi i sasvim zasluženo uzeli tri boda protiv izravnog suparnika za treću poziciju. Hajduk je i bolji u međusobnom omjeru od Osijeka pa je jasno, iako su do kraja četiri kola, da su Splićani u lijepoj prednosti.

Nakon velike dominacije koju u prvom poluvremenu nije uspio naplatiti ponekim pogotkom, Hajduku se u nastavku otvorilo.

Trener Joan Carrillo povukao je potez utakmice kada je na poluvremenu u svlačionici ostavio Savvasa Gentsogloua, a uveo Tomu Bašića koji mu se odužio s dva gola.

Majstorije Tome Bašića i Futacsa

Prvog je postigao u 57. minuti kada je prekrasnim udarcem završio jednu kontru, a drugog u 65., s desnom nogom, nekih 10-ak metara od gola Marka Malenice.

U međuvremenu je, u 61. minuti, majstorski gol zabio Marko Futacs.

Uragan Hajduka zaokružio je Ante Erceg u 70. minuti nakon što ga je proigrao Nikola Vlašić.

Više od 10 tisuća gledatelja priželjkivalo je "petardu", a ona je pukla u 88. minuti kada je nakon kornera strijelac bio Ahmed Said Said.

Počasni gol za Osijek postigao je Gabrijel Boban čiji se udarac u sudačkoj nadoknadi odbio od nekog od Hajdukovih igrača i prevario vratara Dantea Stipicu.

U idućem kolu Hajduk ide na Rujevicu, u goste Rijeci koju nije pobijedio više od pet godina.