Splićani i dalje na vrhu

HNL: Hajduk do vrha napunio mrežu Intera

Uvjerljivom pobjedom na gostovanju u Zaprešiću splitski Hajduk zadržao je vodeće mjesto na ljesvici HNL-a. Golovima Gabrića, Ibričića, Andrića i Bartolovića Mišina momčad stigla je do trijumfa u 20. kolu rezultatom 4:0, te tako još jednom pokazala vrhunsku formu zaslužnu i za trijumf protiv Dinama prije tjedan dana.

Ante Miše i dalje dominira hrvatskom nogometnom ligom. Otkad je došao na čelo Hajduka ne zna za poraz, a tako je bilo i u Zaprešiću. Novi uvjerljiv trijumf Hajduka možda će konačno utišati rasprave o prošlotjednom derbiju koje nikako da prestanu.

Inter se u prvom poluvremenu dobro držao protiv Hajduka, no golom Gabrića u 11. minuti 'Bili' su poveli i tako dobili na sigurnosti. Domaći iz Zaprešića pokušali su izjednačiti i imali nekoliko prilika da u tome uspiju, no u 55. minuti Ibričić je ostao sam i silovito zabio, a utakmica je bila riješena. Zatim je Inter ostao bez Pecelja koji je pocrvenio, da bi Hajduk lijepim golom Andrića te kasnije Bartolovića potpuno razbio protivnika.

Osim ove u Zaprešiću, odigrane su još četiri utakmice u popodnevnom terminu HNL-a. Impresivan je bio Zagreb koji je s visokih 4:1 porazio Croatiju Sesvete, a pobjedu je upisala i Cibalia doma protiv Varteksa. Rijeka je pak uz puno muke svladala posljednjeplasirani Zadar, dok su Šibenik i Osijek odigrali 1:1.

Derbi kola između Dinama i Slaven Belupa počinje u 20:15.