prvijenac Arteage

Hajduk je izgubio od Ferencvaroša 4:2 u pripremnom susretu u Turskoj.

Hajduk se nalazi na pripremama u turskom Beleku. U prvoj od nekoliko dogovorenih pripremnih utakmica Bijeli su poraženi od Ferencvaroša 4:2. Poraz od Mađara sigurno neće donijeti osmijeh na lice treneru Damiru Buriću, no nije se tako činilo na početku utakmice.

Poveo je Hajduk u 12. Minuta golom Jefferson lobom iz velike udaljenosti. Izašao je vratara Ferencvaroša predaleko i krivo dodao loptu ravno Hajdukovom Brazilcu. No, Mađari su izjednačili već u 22. minuti, a samo četiri minute kasnije već su vodili.

Nova dva pogotka zabili su u samo dvije minute (75. i 76.), a konačnih 4:2 postavio je novi igrač Hajduka Arteaga koji je smanjio udarcem s bijele točke. Svoj neslužbeni prvijenac u dresu Hajduka zabio je nogometaš Palerma na posudbi u Splitu - 'pananekom'.