Dvije sporne situacije

FOTO Istra šokirala Poljud: Hajdukovci 'poludjeli' na suca!

Hajduk i Istra odigrali su 1:1 na Poljudu u 1. kolu HNL-a…

Hajduk je poveo golom Sandra Gotala u 21. minuti nakon lijepe akcije. Caktaš je odigrao za Maglicu, a ovaj je povukao sjajan pas iza leđa gostujuće obrane, Gotal je na vrijeme utrčao, spretno prošao vratara i gurnuo loptu u praznu mrežu.

Rijeka 'okrenula' Zagreb: Medić ipak nije iznenadio Keka!

Istra je šokirala Poljud u 43. minuti golom Krune Ivančića kojem je asistirao Dino Špehar. Ostaje otvorenim je li Špehar prije asistencije napravio prekršaj na Maloči?

Hajduk je u drugom poluvremenu krenuo izrazito ofenzivno, međutim, takvom je igrom ostavljao dosta prostora gostima za brze kontre. Istra je zamalo povela u 56. minuti nakon pogreške Hajdukova vratara Stipice koji je loše procijenio let lopte i istrčao u prazno, a Špehar je za koji centimetar bio kratak.

Hajduk je nastavio s napadima, ali nije uspijevao zabiti. Caktaš je u 82. minuti pogodtio vratnicu iz slobodnog udarca. U samom finišu utakmice dogodila se još jedna sporna situacija. Maglica je pao u šesnaestercu Istre nakon duela s Grafom. Hajdukovci su tražili jedanaesterac, no sudac Ljubičić pokazao je samo da se igra dalje.

Uslijedili su, čini se opravdani, žestoki prosvjedi „bijelih“, no sudac nije promijenio mišljenje. Nema sumnje kako će biti puno polemika idućih dana na račun suđenja u ovoj utakmici. Kako god, Istra je ponovno iznenadila Hajduk i osvojila vrijedan bod.

REZULTATI 1. KOLA PRVE HNL:

Petak:
Dinamo - Slaven Belupo 4-0 (Pjaca 14, Brozović 48, Soudani 57, Andrijašević 90+2)