Drama u paklu Višnjika

Sudac Svilokos imao epileptični napad

Torcida, BBB, Tornado i Funcuti u istoj dvorani - nevjerojatna slika u dvorani Kreše Ćosića u kojoj se igra Dvoransko prvenstvo HNL-a. Hajduk je u uzbudljivoj utakmici pobjedom nad svojim najvećim rivalom nastavio savršeni niz od sedam pobjeda, a u gledalištu je moglo biti svega da nije bilo pravovremene reakcije policije.

Hajduk je u krcatoj dvorani u Višnjiku pred sedam tisuća gledatelja svladao Dinamo i tako osigurao nastup u polufinalu koje je na rasporedu sutra. Derbi u paklenoj atmosferi započeo je žustro. Ibričić je doveo Bijele u vodstvo u 4. minuti, no već u idućem napadu Tomić izjednačuje. U sedmoj minuti najbolji igrač turnira Ibričić ponovo dovodi Hajduk do prednosti, ali Dinamo se opet vraća minutu kasnije golom Tomića.

U drugom dijelu Gabrić je zabio za 3:2, no Mandžukić još jednom vraća Modre u igru. U tim je trenucima Hajduk imao igrača manje zbog isključenja Ibričića na dvije minute. Dvije minute prije kraja konačnih 4:3 za Hajduk postavlja mladi Tičinović fenomenalnom solo akcijom.

U prvoj utakmici dana Splićani su svladali Zagreb s 3:2, dok je Dinamo bio bolji od Šibenika 4:1. Potom je Zagreb dobio Rijeku 6:3, a u malom derbiju Zadar je s 3:2 bio bolji od Šibenčana. Za vrijeme te utakmice sudac Svilokos imao je epileptični napad. Bila je to vrlo ružna scena prilikom koje je dotad užarena dvorana potpuno zanijemila. Bilo je to prvi put da su navijači klubova bili suglasni u jednom, a to je strepnja za nekad omraženog Svilokosa.

Svilokos je došao k sebi nakon intervencije liječnika, a navijači su ga ispratili pljeskom. Isti ti navijači skoro su se sukobili prilikom ulaska malobrojne skupine BBB-a u dvoranu. Torcida i Tornado pokušali su doći do njih, no u tome ih je spriječila policija. I BBB-i su bili nestašni, ispred dvorane nakratko su se uspjeli sukobiti s policijom, a na tribini su zapalili baklju.

U polufinalnim dvobojima 4. Dvoranskoga prvenstva Hrvatske u zadarskoj dvorani Višnjik u nedjelju će igrati Hajduk i Dinamo, te domaćin Zadar i Zagreb.

Ove četiri momčadi su skupile najviše bodova u drugom dijelu prvenstva, a otpali su Šibenik i Rijeka, koju je u izravnom dvoboju za polufinale svladao Dinamo. Hajduk je potvrdio dominaciju sa svih osam pobjeda na prvenstvu, Zagreb je drugi, Zadar treći, a Dinamo sa ukupno tri poraza na četvrtom mjestu.

Rezultati druge faze:

Dinamo - Šibenik 4:1 (Lovren, Tomić, Sammir, Mandžukić/ Gović)
Rijeka - Zagreb 3:6 (Ah. Sharbini, Križman, Fernandez/ Oršulić 2, Jugović, Krstanović, Kartelo, Sesar)
Zagreb - Hajduk 2:3 (Jugović, Krstanović/ Ibričić 2, Strinić)
Šibenik - Zadar 2:3 (Alispahić, Kovač/ Župan, Jerbić, Ćurjurić)
Hajduk - Dinamo 4:3 (Ibričić 2, Gabrić, Tičinović/ Tomić, Lovren, Mandžukić)
Zadar - Rijeka 2:2 (Puljić, Sladojević/ Ah. Sharbini, Kreilach)
Zagreb - Šibenik 3:0 (Parlov 2, Mujdža)
Dinamo - Rijeka 8:5 (Mandžukić, Sammir, Lovren, Hrgović, Vrdoljak, Tomić, Šokota, Pivarić/ Ah. Sharbini 2, Križman 3)
Hajduk - Zadar 4:1 (Jozinović 2, Tičinović, Maloča/ Ljubičić)