Mali, ali veliki kapital

Ronaldinhov klub u transu: Pogledajte s(p)retni gol za važnu pobjedu

Južnoamerički pandan UEFA-inoj Ligi prvaka stigao je do same završnice.

Cicero slavi pogodak Lanusu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Copa Libertadores došla je do finala, a u prvoj utakmici brazilski je Gremio kao domaćin s 1:0 svladao jargentinski Lanus.

Pobjednički pogodak postignut je u 82. minuti, a strijelac je bio je Cicero, koji je samo 10 minuta ranije ušao u igru.

Jedan ubačaj u šesnaesterac gostiju glavom Jael je spustio za Cicera koji uspijeva vrhom kopačke zahvatiti loptu i "probiti" gostujućeg vratara za veliko slavlje na stadionu Arena do Gremio, ali i ulicama Porto Alegrea.

Gremio treći ili Lanus prvi put?

Uzvratni susret igra se za tjedan dana u Argentini gdje će Lanus pokušati doći do svog prvog, a Gremio do trećeg naslova prvaka Južne Amerike.

U finalu južnoameričke verzije UEFA-ine Lige prvaka Gremio je dosad igrao četiri puta, pobjeđivajući 1983. i 1995. godine, a gubeći 1984. i 2007.

Lanus prvi put igra u finalu najjačeg klupskog natjecanja u Južnoj Americi, te je  postao deveti argentinski klub koji je stigao do finala.

Inače, Gremio je klub u kojem je svoju karijeru počeo nogometni čarobnjak Ronaldinho. U tom klubu je bio od svoje sedme godine sve do 2001. kada je otišao u Europu (PSG, Barcelona...) pisati povijest...