Presudio Cikalleshi

Split okrenuo Hajduk u gradskom derbiju i došao do velike pobjede!

Derbi svetog Duje otišao je na stranu Splita. Crveni su na Poljudu u 27. kolu HNL-a pred oko 5000 ljudi slavili s 2:1 i nanijeli Hajduku drugi poraz zaredom.

Domaća je momčad povela u 37. minuti. Jozinović je pobjegao Radotiću i pronašao Milevskog koji je samo postavio nogu za 1:0. No, Split je u drugom poluvremenu okrenuo susret.

Prvo je u 56. minuti Rog izjednačio nakon gužve u kaznenom prostoru. Nakon toga je u 83. minuti sudac Bruno Marić dosudio najstrožu kaznu za goste.

Vratar Ranilović, kojem je zbog ozljede Lovre Kalinića ovo bio debi na Poljudu, srušio je Bagarića, a siguran s 11 metara bio je Cikalleshi za konačnih 2:1.

Hajduk je i dalje četvrta momčad lige sa 37 bodova, dok ih je Split skupio 32 i pobjegao iz opasne zone. 'Bijeli' i 'crveni' opet sastaju u srijedu kad ih čeka utakmica polufinala Hrvatskog kupa.