Slavlje Rome i Lazija

VIDEO Golijada u Torinu: Juventus 'okrenuo' Fiorentinu

U derbiju 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je u Torinu pobijedio Fiorentinu 3-2 i za obranu naslova prvaka u idućih pet kola mora osvojiti jedan bod.

Važne bodove u borbi za drugo mjesto osvojili su rimski klubovi Lazio i Roma, pa 'nebesko-plavi' i dalje imaju bod više. Lazio je deklasirao Parmu 4-0, dok je Roma na gostovanju slavila protiv Sassuola 3-0. Milan je doživio novi udarac, ovoga puta izgubio je na San Siru od Genoe 1-3.

Fiorentina je povela u Torinu golom Gonzala Rodrigueza iz jedanaesterca u 33. minuti. No 'Stara dama' je do konca prvog dijela okrenula rezultat golovima Fernanda Llorentea (36) i Carlosa Teveza (45+1). Rodriguez je u 67. minuti mogao izjednačiti iz novog kaznenog udarac, no promašio je cijeli gol. Kazna je stigla tri minute kasnije kada je Tevez svojim drugim pogotkom doveo Juve do dva gola prednosti. U samoj završnici Josip Iličić je ublažio poraz 'viola'. Milan Badelj je za Fiorentinu igrao cijeli susret.

Lazio je do pobjede protiv Parme stigao golovima Marca Parola (10), Miroslava Klosea (13), Antonia Candreve (16) i Balde Diao Keite (81), dok su strijelci za Romu protiv Sassuola bili Seydou Doumbia (6), Alessandro Florenzi (27) i Miralem Pjanić (74). Šime Vrsaljko nije nastupio za Sassuolo.

Cagliari je izgubio na gostovanju kod Chieva 0-1, a Duje Čop je za goste igrao do 72. minute.

Na ljestvici vodi Juventus sa 76 bodova, Lazio ima 62, a Roma na trećem mjestu 61.

REZULTATI:

Chievo - Cagliari 1-0 (Meggiorini 11)

Juventus - Fiorentina 3-2 (Llorente 36, Tevez 45+1,70 / Rodriguez 33-11m, Iličić 90)

Milan - genoa 1-3 (Mexes 66 / Bertolacci 37, Niang 49, Falque 90+3-11m)

Sampdoria - Verona 1-1 (De Silvestri 65 / Toni 68)

Lazio - Parma 4-0 (Parolo 10, Klose 13, Candreva 16, Keita 81)

Sassuolo - Roma 0-3 (Doumbia 6, Florenzi 27, Pjanic 74)

Palermo - Torino 2-2 (Vitiello 10, Rigoni 26 / Peres 13, Maxi Lopez 60)

Cesena - Atalanta 2-2 (Brienza 56-11m, Carbonero 70 / Pinilla 50,82)