Povodom obilježavanja stogodišnjice svog kluba amateri iz NFV Gelb- Weis Görlitza 09 ugostili su bavarskog giganta Bayern Münchena. Bolje da nisu…

Louis van Gaal iskoristio je ovu utakmicu kao kvalitetan trening uoči trećeg kola Bundeslige u kojem njegova momčad u subotu gostuje kod Mainza.

Slavio je na kraju Bayern pred 6.500 gledatelja s više nego uvjerljivih 10-0 u utakmici u kojoj je hrvatski reprezentativac Ivica Olić odigrao svih devedeset minuta i s tri postignuta gola bio je ponajbolji igrač utakmice.

Olić je zabio prva dva gola za svoju momčad, u 18. i 29. minuti, da bi kasnije došao do 'hat tricka' golom u 57. minuti koji je povećao prednost njegove momčadi na 7-0.

Drugi hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić nije dobio priliku u ovoj utakmici u kojoj je kojoj je Van Gaal izveo rezervnu postavu, pojačanu s tek nekoliko zvijezda poput Olića i Miroslava Klosea.

Prijateljska utakmica:

NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 - FC Bayern 0:10 (Olić 18, 29, 57, Müller 34, 37, 68, Klose 36, 67, Lell 42, Görlitz 85)