Francuzi su pobjedom u Dublinu došli nadomak plasmanu na SP.

Pobijedila je Francuska u Dublinu, na Croke Parku, Irsku 1:0 pogotkom u 72. minuti. Nicolas Anelka je primio loptu na više od dvadeset metara. Namjestio se, opalio, a lopta je na putu dotaknula Ledgera i prevarila Shaya Givena. Irska je, inače, kroz cijeli kvalifikacijski ciklus ostala neporažena u utakmicama protiv Italije, Bugarske, Crne Gore, Cipra i Gruzije. No, izgleda kako će u dokvalifikacijama zapeti na putu prema jugu Afrike.

Francuska je bila bolja momčad, prije, pa čak i nakon pogotka, kada je bilo logično da će Irska stisnuti i barem pokušati doći do izjednačenja. Irska je gradila put do pogotka preko prekida ili pogrešaka francuske obrane, a jednu takvu nisu iskoristili u 28. minuti kada je Lawrence propustio biti egzekutor. Na drugoj strani su vrlo dobro akcije gradili Henry, Gourcuff i Anelka, te je svatko od njih mogao postati strijelac prije 72. minute i jedinog pogotka na ogledu.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka zaiskrilo je među igračima, počelo je naguravanje, ali sve se brzo smirilo, uzvrat je na rasporedu u srijedu.

Najbolju šansu je za domaćina u prvom dijelu imao Gekas u 45. minuti, ali je Pjatov otklonio opasnost od pogotka. U drugom dijelu je igra dodatno umrtvljena, a u takvom ozračju se se bolje snašli gosti, te su prilike propuštali Milevski i Ševčenko.

U zadnjih deset minuta je Grčka krenula u posljednju ofenzivu, ali su bez prave završnice ostali Samaras i Kyrgiakos.
Uzvratne utakmice na rasporedu su u srijedu 18. studenoga.