Francuzi kiksali, Srbija pred Južnom Afrikom

Francuski nogometaši još su jednom prezentirali neuvjerljivu igru kakva ih krasi cijelim tijekom kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sljedeće godine u Južnoafričkoj Republici.

Na domaćem terenu nisu uspjeli pobijediti odavno prežaljene Rumunje, završilo je 1-1. Time prednost vodeće Srbije na ljestvici iznosi četiri boda u odnosu na aktualne svjetske doprvake, a sljedeće srijede Francuzi gostuju u Beogradu. Nakon brojnih propuštenih šansi napokon je goste uspio slomiti Thierry Henry pogotkom u 48. minuti, ali samo osam minuta kasnije u tragičara ogleda se pretvorio Julien Escude koji je ubacio loptu u vlastitu mrežu. Silni napadi Francuza do kraja utakmice nisu urodili plodom.

Recimo da je utakmicu na St. Denisu vodila hrvatska sudačka trojka, glavni Ivan Bebek s pomoćnicima Tomislavom Petrovićem i Tomislavom Šetkom.

U skupini 8, gdje se Nizozemska već plasirala na Svjetsko prvenstvo, Island i Norveška su podijelili bodove odigravši 1-1. Taj rezultat su s najvećim oduševljenjem primili Škoti koji su sami na drugom mjestu ljestvice.

Do 83. minute imali su nogometaši Slovačke 2-1 vodstvo protiv Čeha i premijerni nastup na Svjetskom prvenstvu nikad nije bio bliže. Ipak, Milan Baroš je tada izjednačio na konačnih 2-2 u Bratislavi. Slovaci su time zadržali prvo mjesto, ali su se propustili odvojiti pred neuvjerljivom pratnjom: Sjevernom Irskom, Poljskom, Slovenijom i Češkom.

Sjeverni Irci su, pak, propustili trijumfalno napustiti Chorzow, gdje su s domaćinima Poljacima remizirali (1-1). Aaron Hughes zabio je autogol za konačnih 1-1 u 80. minuti. Goste je u vodstvo doveo Lafferty u 38. minuti.

U Baselu, na St. Jakob stadionu, Švicarska je pobijedila Grčku 2-0 i tako se odvojila od njih i Latvije na tri boda prednosti. Sve do 83. minute su mreže u Baselu mirovale, a Grčka se uspješno branila i zbog igračkog manjka na terenu. Naime, od 42. minute su imali igrača manje jer je drugi žuti karton zaradio Loukas Vyntra.