Veliko priznanje za Luku

Nogometaši Tottenhama slavili su 1-0 u utakmici pripremnog turnira Barclays Asia Trophyja odigranoj na Worker's stadionu u Pekingu protiv West Hama pogotkom Jermaina Defoea iz 75. minute...

Hrvatski nogometaši Luka Modrić i Vedran Ćorluka odigrali su cijeli susret za pobjedničku momčad. Modrić je uputio nekoliko udaraca prema vratima Roberta Greena od čega je najopasniji udarac bio onaj iz 73. minute s lijeve strane, a kojeg je vratar West Hama obranio nogama. No ono što je najvažnije u cijeloj priči je to što je Luka nosio kapetansku vrpcu.

Što se Ćorlukine igre tiče, ona je bila angažirana, pa je hrvatski branič u nekoliko navrata prvoga poluvremena svojim reakcijama spašavao potencijalno neugodne situacije pred vratima Carla Cudicinija.

Osim što su izgubili pripremni susret, West Ham dodatno mora zabrinuti ozljeda Luisa Boa-Morte iz 13. minute. Čini se da su mu nakon jednoga starta Benoita Assou-Ekotta popucali ligamenti u koljenu, pa The Sun u pitanje dovodi njegov nastup u nadolazećoj sezoni.

Tottenham će u finalnoj utakmici turnira Barclays Asia Trophyja igrati protiv pobjednika susreta između Hulla i domaćina, pekinškog Guoana.