Muke po Wengeru

Nema kraja nevoljama za Arsenea Wengera. Ostao je bez kapetana Fabregasa na čak tri mjeseca, a večeras se vrlo vjerojatno oprostio od nade u osvajanje naslova prvaka. Pobjeda protiv Aston Ville bila bi tako znakovita, da nije bilo gola domaćina u sudačkoj nadoknadi.

U posljednjem dvoboju 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa i Arsenal su odigrali 2-2 u Birminghamu. Nakon što su domaći u prvom poluvremenu dominirali terenom, ali nisu uspjeli postići pogodak, Sidwell i Agbonlahor su pogodili prečku, a Milner stativu, gosti iz Londona su poveli u 40. minuti iz svog prvog udarca na vrata preko Denilsona.

Na početku drugog dijela Alou Diaby je u 49. minuti povisio na 2-0, a samo nekoliko minuta nakon toga Van Persie je mogao povisiti na 3-0, ali njegov udarac je pogodio stativu.

No tada kreće povratak Ville. Pod svjetla reflektora ponovo dolazi William Gallas i ponovo zbog lošeg poteza Francuza. Srušio je Agbonlahora u kaznenom prostoru nakon čega je Barry iz 11-erca smanjio na 1-2.

Šok stigao u 91. minuti

Wenger je već mislio kako će mu se sreća napokon osmjehnuti. Pobjedom bi dostigao Villu koja ga je izbacila iz 'velike četvorke' i pokazao O'Neilu tko da su oni legitimni članovi tog VIP kluba. Ipak, zasluženi remi domaćinima donosi Seth Knight koji je izjednačio u prvoj minuti sudačke nadoknade. Wenger je, po izvješćima, teren napustio u napadaju bijesa.

Nakon ove podjele bodova četvrta Aston Villa je zadržala tri boda prednosti u odnosu na peti Arsenal.