Iznimno loša procjena

Dinamo osvojio Kup: Rog donio trofej, očajna reakcija vratara Slavena

Finalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa odigrana je na stadionu Gradski vrt u Osijeku.

U finalu Hrvatskog Kupa Dinamo je pobijedio Slaven Belupo 2:1 i time došao do 14. trofeja u ovom natjecanju te nove, ukupno 10. duple krune.

Bio je ovo peti ovosezonski susret Dinama i Slaven Belupa i peta pobjeda zagrebačkog sastava. Dinamo je u međusobnim susretima bez poraza već 28 utakmica ostvarivši pritom 25 pobjeda i tri neodlučena ishoda. Posljednji put Slaven Belupo je slavio u rujnu 2008. kada je Modre s dva gola srušio Bojan Vručina.

Koprivničanci, kojima je ovo bio drugi nastup u finalu Kupa (2007. poraženi također od Dinama) su pružili odličan otpor prvacima, 15 minuta prije kraja imali su rezultat koji vodi u produžetke, ali presudila im je katastrofalna reakcija njihova vratara Matjaža Rozmana. Slovenski čuvar mreže u 76. minuti loše je procijenio udarac Marka Roga s gotovo 40 metara, mislio je da će lopta ići u gol-aut i pustio ju je da ode u - gol.

Dinamo je odmah zagospodario terenom i dominirao, no Slaven je bio čvrsto posložen i čekao je svoju priliku. Modri su do vodstva stigli u 30. minuti golom Marka Pjace iz kaznenog udarca. Jedanaesterac je izborio Soudani kojeg je oborio Edson. Pet minuta kasnije i Soudani se mogao upisati među strijelce, no pucao je glavom preko gola.

Ejupi vratio Belupu nadu koja je trajala 15 minuta

Momčad iz Koprivnice prvi je put zaprijetila suparniku u 35. minuti, no Vedran Purić je pucao preko gola. Slaven Belupo je u drugom dijelu zaigrao bolje i u 61. minuti je uspio izjednačiti nakon sjajne kontre. Kapetan Mateas Delić je povukao po lijevoj strani i sjajno ubacio za Muzafera Ejupija koji je pogodio za 11.

Taj rezultat održao se 15 minuta, do već opisane situacije i Rogova šuta iz očaja koji je iznenadio Rozmana. Nakon što je Dinamo ponovno poveo, do kraja je rutinski sačuvao prednost i osvojio trofej.

DINAMO - SLAVEN BELUPO 2:1

OSIJEK. Stadion Gradski vrt - 2.262 gledatelja; Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek)

Strijelci: 1:0 Pjaca (30-11m), 1:1 Ejupi (61), 2:1 Rog (76)

Žuti kartoni: Sosa, Machado, Rog / Edson, Ozobić

Crveni kartoni: -

DINAMO: Ježina - Matel, Sigali, Schildenfeld, Sosa - Antolić, Machado (od 72. Fernandes) - Soudani (od 72. Hodžić), Ćorić (od 87. Henriquez), Pjaca - Rog

SLAVEN BELUPO: Rozman - Purić, Edson, B. Musa, Štiglec - Pokrivač, Jambor - Ozobić, Christensen, Delić (od 71. Križman) - Ejupi