Uplate u Rusiji nisu sumnjive

FIFA: Utakmica Moldavija-Švicarska nije namještena

Međunarodna nogometna federacija odbacila je danas sumnje o namještanju rezultata utakmice kvalifikacija za SP 2010. između Moldavije i Švicarske, koja je protekle subote odigrana u Kišinjevu.

Utakmica je završila pobjedom gostiju iz Švicarske sa 2-0. Nakon susreta na adresu FIFA-e je iz Rusije stigla prijava da je zabilježen veliki broj uplata na sportskim kladionicama na pobjedu Švicarske sa 2-0.

Švicarska je povela pogotkom Alexandera Freija u 32. minuti, a konačnih 2-0 postavio je Gelson Fernades u posljednjoj minuti sudačke nadoknade (90+2).

FIFA je istragu povjerila tvrtki 'Early Warning System', koja je utvrdila da nema ništa sumnjivo u vezi uplata na pobjedu Švicarske sa 2-0.

U kvalifikacijskoj skupini 2 na ljestvici vode Grčka i Švicarska sa po 13 bodova, a Moldavija je posljednja sa samo jednim bodom iz šest utakmica.