Feyenoord je pobijedio Rijeku 2:0, baš kao što je uspjelo i belgijskom Standardu u dvoboju prvog kola.
Riječani su unatoč ovom porazu itekako u igri za prolazak skupine, a uslugu im je napravila Sevilla koja je svladala Standard na domaćem terenu (3:1). Upravo će klub iz Liegea u idućem kolu doći na krcatu Kantridu koja će tražiti tri boda.
Što se tiče ovog ogleda, Nizozemci su prije polovice prvog dijela riješili sve. Karim El Ahmadi je u devetoj minuti brzu akciju Van Beeka i Kazima pretvorio u pogodak, a u 20. je Feyenoord prilično lako stigao do povećanja prednosti.
Toornstra je izveo korner, a na prvoj vratnici najviši u skoku bio je Lex Immers koji glavom pogađa loše postavljenog Vargića.
Riječani jesu izgubili u Rottterdamu, ali nisu razočarali. Odigrali su vrlo slabo prvo poluvrijeme što ih je i koštalo boljeg rezultata, ali su bitno popravili dojam u drugom dijelu kada su propustili tri ogromne prilike za zgoditak. Najbliže golu bio je najbolji strijelac Rijeke Andrej Kramarić u 65. minuti nakon neuspjele ofsajd-zamke Nizozemaca ali je oči u oči s Vermeerom pucao ravno u domaćeg čuvara mreže.
Nažalost, to nije bio dan Rijekinih napadača, pa hrvatski predstavnik s mitskog De Kuijpa odlazi bez postignutog zgoditka kojeg su po igri zaslužili.
Europa liga, skupina G:
Feyenoord - Rijeka 2:0
Sevilla - Standard 2:1
Poredak: Sevilla 8, Feyenoord 6, Standard 4, Rijeka 4
SKUPINA A:
Apollon Limassol - Borussia Mönchengladbach 0-2
Zürich - Villarreal 3-2
1. Borussia Moen. 4 2 2 0 9-2 8
2. Villarreal 4 2 1 1 11-5 7
3. Zurich 4 1 1 2 7-10 4
4. Apollon Limassol 4 1 0 3 3-13 3
SKUPINA B
HJK Helsinki - FC Torino 2-1
FC Kopenhagen - Club Brügge 0-4
1. Club Brugges 4 2 2 0 8-1 8
2. Torino 4 2 1 1 4-2 7
3. FC Copenhagen 4 1 1 2 3-6 4
4. HJK Helsinki 4 1 0 3 2-8 3
SKUPINA C
Bešiktaš - Partizan 2-1
Asteras - Tottenham 1-2
1. Bešiktaš 4 2 2 0 8-3 8
1. Tottenham 4 2 2 0 8-3 8
3. Asteras 4 1 1 2 5-8 4
4. Partizan 4 0 1 3 1-8 1
SKUPINA D
DINAMO - Red Bull Salzburg 1-5
Astra Giurgiu - Celtic Glasgow 1-1
1. RB Salzburg 4 3 1 0 13-6 10
2. Celtic 4 2 2 0 6-4 8
3. DINAMO 4 1 0 3 8-11 3
4. FC Astra 4 0 1 3 4-10 1
SKUPINA E
Dinamo Moskva - Estoril Praia 1-0
Panathinaikos - PSV Eindhoven 2-3
1. Dinamo Moskva 4 4 0 0 6-2 12
2. PSV Eindhoven 4 2 1 1 5-4 7
3. Estoril 4 1 0 3 3-4 3
4. Panathinaikos 4 0 1 3 4-8 1
SKUPINA F
Karabag - Dnjipro 1-2
St. Etienne - Inter 1-1
1. Inter 4 2 2 0 4-1 8
2. Dnjipro 4 1 1 2 2-3 4
3. Karabag 4 1 1 2 2-4 4
4. St Etienne 4 0 4 0 1-1 4
SKUPINA G
Feyenoord - RIJEKA 2-0
Sevilla - Standard 3-1
1. Sevilla 4 2 2 0 7-3 8
2. Feyenoord 4 2 0 2 5-6 6
3. Standard 4 1 1 2 4-5 4
4. Rijeka 4 1 1 2 5-7 4
SKUPINA H
Everton - Lille 3-0
Wolfsburg - Krasnodar 5-1
1. Everton 4 2 2 0 8-2 8
2. Wolfsburg 4 2 1 1 11-8 7
3. Lille 4 0 3 1 2-5 3
4. Krasnodar 4 0 2 2 5-11 2
SKUPINA I
Napoli - Young Boys 3-0
Sparta Prag - Slovan 4-0
1. Napoli 4 3 0 1 8-3 9
2. Sparta Prag 4 3 0 1 11-4 9
3. Young Boys 4 2 0 2 8-6 6
4. Slovan Bratislava 4 0 0 4 0-14 0
SKUPINA J
Dinamo Kijev - Aalborg 2-0
Rio Ave - Steaua Bukurešt 2-2
1. Dynamo Kijev 4 3 0 1 8-4 9
2. Steaua 4 2 1 1 11-6 7
3. AaB Aalborg 4 2 0 2 4-8 6
4. Rio Ave 4 0 1 3 3-8 1
SKUPINA K
Fiorentina - PAOK Solun 1-1
Guingamp - Dinamo Minsk 2-0
1. Fiorentina 4 3 1 0 8-1 10
2. Guingamp 4 2 1 1 4-3 7
3. PAOK 4 1 1 2 7-5 4
4. Dinamo Minsk 4 0 1 3 1-11 1
SKUPINA L
Lokeren - Trabzonspor 1-1
Legia Varšava - Metalist Harkiv 2-1
1. Legia Waršava 4 4 0 0 5-1 12
2. Trabzonspor 4 2 1 1 5-3 7
3. Lokeren 4 1 1 2 2-4 4
4. Metalist Harkiv 4 0 0 4 2-6 0