Svjestan težine zadatka

Ferguson: Nužna nam je potpora navijača!

Menadžer Manchester Uniteda Alex Ferguson pozvao je navijače da u srijedu budu 12. igrač njegove momčadi u dvoboju polufinala Lige prvaka s Arsenalom na Old Traffordu.

'Kad smo prošlog vikenda zabili prvi gol Tottenhamu, dogodio se čudesan preobražaj. Trebamo istu vrstu reakcije s tribina i u dvoboju s Arsenalom,' izjavio je Sir Alex za službene internetske stranice kluba.

'Publika će nas morati nositi u tom dvoboju. Na kraju smo vrlo, vrlo teške sezone i došli smo u fazu kada trebamo svaku moguću pomoć kako bismo izvlačili zadnje atome snage,' dodao je.

'Teško je opisati koliko nam znači podrška navijača. Gubili smo 2-0 od Tottenhama na poluvremenu i oni su nam pljeskali. To je nevjerojatno,' nadovezao se francuski ljevonogi branič Patrice Evra.

U redovima europskih i svjetskih prvaka s punim poštovanjem dočekuju klub koji je 2009. godine poražen napustio travnjak samo jednom prilikom (FA Cup protiv Chelseaja, 2-1), ne računajući dvoboj protiv Rome u Rimu u kojem su slavili boljim izvođenjem penala nakon što su u 90 minuta izgubili 1-0.

I United ima, međutim, statistiku na svojoj strani. U Europi, konkretno u Ligi prvaka, momčad Alexa Fergusona nije izgubila od poraza kod Milana na San Siru (3-0) 2. svibnja 2007. godine. Prošle su otad dvije godine i 23 utakmice.