U derbi utakmici 5. kola Bundeslige nogometaši Hamburga su s 3-1 pobijedili Stuttgart na domaćem terenu, te tako zasjeli na prvo mjesto ljestvice.

Hamburg je došao do četvrte pobjede u sezoni, uz jedan neodlučeni rezultat koji ima, a novu sjajnu igru je prezentirao protiv Stuttgarta, mreža Jensa Lehmanna bila je u stalnoj opasnosti tijekom 90 minuta.

Fantastičan pogodak je postigao hrvatski nogometaš Mladen Petrić, prvi na utakmici u 30. minuti. Akcija je krenula od njega, sa sredine terena. Nakon duplog pasa s Elijom, Petrić je došao na dvadesetak metara od Lehmannovih vratiju, te je raspalio lijevom nogom. Lopta je u lijepom luku odsjela pod gredom gostujućih vratiju. Bio je ovo drugi bundesligaški pogodak Petrića ove sezone.

Iz daljine je Lehmanna 'probušio' i Elia u 58. minuti, a malu nadu je gostima donio Pavel Pogrebnjak, pojačanje iz Zenita smanjenjem vodstva u 62. minuti. No, Hamburg je izgledao dominantnije na terenu, pa je kruna svega bio posljednji pogodak na utakmici, onaj Brazilca Ze Roberta (njegov drugi pogodak u sezoni).

Njemački Bild izračunao je da je Petrićeva bomba odsjela u rašljama Jensa Lehmanna nakon udarca koji je rasparao zrak pri brzini od 123 km/h.