'Proigrao' i Niko

FA Cup: Kranjčar 'zapečatio' pobjedu Portsmoutha

Nakon što je prva utakmica, odigrana u Portsmouthu, završila bez pobjednika i pogodaka, u ponovljenoj utakmici 3. kola engleskog FA kupa branitelj naslova Portsmouth u gostima je pobijedio drugoligaša Bristol City 2:0.

Portsmouth je ovaj put pokazao nadmoć, te pred 14.000 gledatelja u gostima pobijedio 2-0 pogotcima pred kraj prvog i drugog poluvremena.

Makar statistički gledano Bristol City (13. u drugoj ligi trenutačno) nije bio inferioran - imali su 8 udaraca u odnosu na 12 Portsmoutha, ipak na kraju je upak presudilo iskustvo gostujućih nogometaša.

Prvi pogodak je postigao Peter Crouch u 38. minuti nakon prodora Armanda Traorea, koji se sjurio desnom stranom i ubacio loptu u samo srce šesnaesterca. Tamo se najbolje snašao Crouch koji je pored dvojice obrambenih igrača domaćina prvi došao do lopte i zakucao je za 1-0.

Nakon toga su obje momčadi imali nekoliko izglednih prilika, a istaknuo se gostujući vratar David James s dvije sjajne intervencije.

Utakmica je zaključena u 88. minuti nakon sjajne akcije Nike Kranjčara i Nadira Belhadja. Hrvatski reprezentativac je izbacio Belhadja prema otvorenom prostoru, a ovaj je nesebično na kraju akcije asistirao Kranjčaru koji je neometan s 10-ak metara proslijedio loptu u mrežu za 2-0.

Domaćin je imao priliku smanjiti u posljednjoj minuti ogleda, ali je James obranio i jedanaesterac kojeg je pucao Maynard.

Kranjčar je odigrao cijelu utakmicu, zapaženo i aktivno.

U 4. kolu će Portsmouth igrati na svom terenu protiv Swanseae koja je u utorak pobijedila u gostima Histon 2-1.

Ponovljene utakmice 3. kola:

Bristol City - Portsmouth 0-2 (Crouch 38, Kranjčar 88)

Peterborough - WBA 0-2 (Simpson 18, Robinson 37)

Birminghma - Wolverhampton 0-2 (Keogh 38, Vokes 51)

Crewe - Milwall 2-3 (Murphy 7, Miller 57 / Barron 8, Harris 54, Whitbread 86)

Norwich - Charlton 0-1 (Ambrose 6)

Leyton - Sheffield Utd. 1-4 (Melligan 38-11m / Halford 59, 78, Sharp 60, Naughton 69)

Histon - Swansea 1-2 (Simpson 84 / Pintado 22, Bauza 36)