BiH pregazila Estoniju

VIDEO Portugalci startali porazom, Francuzi remijem

Portugal je izgubio na gostovanju kod Švicarske (2:0), dok je Francuska remizirala s Bjelorusijom (0:0).

Novi europski prvaci nogometaši Portugala krenuli su u kvalifikacije za SP 2018. porazom 0-2 u gostima kod Švicarske.

Za pobjedu Švicarke zabili su Breel Embolo (24) i Admir Mehmedi (30). Portugalci su igrali bez ozlijeđenog Cristiana Ronalda.

U ostalim susretima iz skupine B Andora je izgubila od Latvije sa 0-1, dok su Farski otoci i Mađarska odigrali 0-0.

U skupini A najviše je pažnje privukao dvoboj Švedske i Nizozemske, koji traže iskupljenje nakon nedavnog Eura. Šveđani su doživjeli debakl na Euru, osvojivši tek jedan bod u skupini, a Nizozemci se nisu niti plasirali u Francusku. Također, za Švedsku su kvalifikacije za SP 2018. početak novog razdoblja, bez Zlatana Ibrahimovića koji se je nakon Eura oprostio od reprezentacije za koju je u 116 utakmica postigao 62 gola.

Šveđani su poveli u 43. minuti prekrasnim lobom Marcusa Berga, a Nizozemska je izjednačila golom Wesleya Sneijdera u 67. minuti.

U istoj skupini europski viceprvaci Francuzi su u gostima kod Bjelorusije odigrali 0-0, dok je Bugarska je dobila Luksemburg sa 4-3 pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U skupini H Bosna i Hercegovina je u Zenici pobijedila Estoniju sa 5-0. Za "zmajeve" dva gola zabio je Emir Spahić (7, 90+2) a po jedan su dodali Edin Džeko (23), Haris Medunjanin (71) i Vedad Ibišević (83).

Belgija, koju vodi novi izbornik Roberto Martínez, u gostima je pobijedila Cipar sa 3-0, a Grčka je svladala slabašni Gibraltar sa 4-1.

Rezultati europskih kvalifikacija za nogometno SP 2018:

Skupina A:

Bjelorusija - Francuska 0-0
Bugarska - Luksemburg 4-3 (Dimitar Rangelov 16, Marcelinho 65, Ivelin Popov 79, Tonev 90+2/ Joachim 60, 62, Bohnert 90+1)
Švedska - Nizozemska 1-1 (Marcus Berg 43/ Wesley Sneijder 67)

Skupina B:

Andora - Latvija 0-1 (Valerijs Sabala 48)
Farski otoci - Mađarska 0-0
Švicarska - Portugal 2-0 (Breel Embolo 24, Admir Mehmedi 30)

Skupina H:

Bosna i Hercegovina - Estonija 5-0 (Emir Spahić 7, 90+2, Edin Džeko 23, Haris Medunjanin 71'Ibišević 83
Cipar - Belgija 0-3 (Romelu Lukaku 13, 61, Yannick Ferreira-Carrasco 81)
Gibraltar - Grčka 1-4 ( Liam Walker 26/ Mitroglou 10, Wiseman 44-ag, Fortounis 45, Torosidis 45+2