Europska liga: Jelavić strijelac u pobjedi Rapida

Hrvatski nogometaš Nikica Jelavić šesti je put ove sezone bio strijelac u europskim natjecanjima. U četvrtak je svojim pogotkom pomogao Rapidu da pobijedi HSV u 1. kolu skupine C Europa lige...

Bečani su sjajnom igrom na svome terenu s 3-0 slomili vodeću momčad njemačke Bundeslige, a Jelavić je bio strijelac za 2-0 u 44. minuti. Nakon ubacivanja s desne strane HSV-ov branič Jerome Boateng promašio je loptu, a na nju je na pet metara natrčao bivši napadač Hajduka i lakoćom poentirao.

Devet minuta ranije Rapid je poveo preko Steffena Hofmanna, a konačnih je 3-0 u 76. minuti postavio Christopher Drazan. Jelavić je ostao u igri do 86. minute, dok je Mladen Petrić za HSV odigrao cijelu utakmicu.

U drugoj utakmici skupine C Hapoel iz Tel Aviva je preokretom u drugom dijelu došao do pobjede protiv škotskog Celtica. Sjajnu formu iz talijanske lige, gdje ima tri pobjede u tri kola, Genoa je prenijela i na Europa ligu.

U 1. kolu skupine B Đenovljani su s 2-0 bili bolji od praške Slavije pogocima Zapatera i Scullija u prvom poluvremenu. U sastavu Genoe nije bilo ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Ivana Jurića. Lille i Valencia su u drugoj utakmici skupine odigrali neodlučeno 1-1.