Europska liga: Hapoel šokirao Rapid, HSV-u bod

Momčad Hapoela iz Tel Aviva gostujućom pobjedom nad Rapidom u Beču 3-0 napravila je veliki korak ka plasmanu u šesnaestinu finala Europa lige...

Gosti su u dvoboju 4. kola u C skupini poveli lijepim pogotkom Yadina u 13. minuti iz velike daljine, a strijelci za Hapoel bili su još Vermouth u 65. i Natcho u 70. minuti. Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić igrao je u Rapidu do 80. minute, a u 35. je pogodio vratnicu.

U drugom susretu ove skupine, HSV je kao domaćin, dakako, bez ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Mladena Petrića, odigrao tek 0-0 protiv Celtica. Hamburška momčad je bila bolja i imala više prilika, ali to nije uspjela materijalizirati i kroz rezultat.

Talijanska Genoa najzadovoljnija je momčad nakon 4. kola u B skupini. Genoa je, bez pomoći ozlijeđenog Ivana Jurića, kao domaćin svladala francuski Lille 3-2, i to zahvaljujući pogotku Scullija u trećoj minuti sudačke nadoknade! Domaćin je golovima Palacija u 14. i Crespa u 58. minuti poveo s 2-0, ali su se gosti golovima Fraua u 76. i Gervinha u 84. minuti vratili u utakmicu. Sculli, koji je ušao u igru u 81. minuti umjesto Crespa, pobrinuo se ipak za pobjedu domaćina.

Valencia je ispustila pobjedu na gostovanju kod Slavije u Pragu. Dvoboj je završio rezultatom 2-2, iako su gosti imali vodstvo 2-0, zahvaljujući golovima Joaquina u 22. minuti iz jedanaesterca i Madura u 47. minuti, a od 48. minute su imali i brojčanu prednost, budući da je drugi žuti, odnosno crveni karton zbog prekršaja na Marcheni dobio domaći igrač Šenkerik. Pa ipak, Slavia se vratila golovima Jande u 79. i Grajciara u 82. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade je drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton dobio i gostujući nogometaš Baraja.

SKUPINA B

Genoa - Lille 3:2 (Palacio 14, Crespo 58, Sculli 90//Frau 76, Gervino 84)

Slavia Prag - Valencia 2:2 (Janda 79, Grajciar 82//Joaquin 22-pen, Maduro 50)

1. Lille 4 2 1 1 11 5 7

2. Valencia CF 4 1 3 0 7 6 6

3. Genoa 4 2 0 2 7 8 6

4. Slavia Prag 4 0 2 2 4 2

SKUPINA C

HSV Hamburg - Celtic 0:0

Rapid Beč - Hapoel Tel Aviv (Yadin 10, Vermouth 65, Natcho 70) - NIKICA JELAVIĆ igrao do 80. minute za Rapid