čeka vorskla

Lokomotiva razbila RoPS i izborila 3. pretkolo Europa lige

Lokomotiva je uvjerljivom pobjedom protiv finskog RoPS-a izborila 3. pretkolo Europa lige...

Nogometaši Lokomotive očekivano su izborili 3. pretkolo Europa lige nakon što su u uzvratu s uvjerljivih 3:0 slavili protiv RoPS-a. U prvoj utakmici u Finskoj bilo je 1:1, tako da su lokosi s ukupnih 4:1 izborili prolaz u daljnju fazu natjecanja.

Nogometaši Lokomotive ostvarili su po prvi puta plasman u 3. pretkolo Europske lige. U 3. pretkolu "lokose" čeka spomenuta ukrajinska Vorskla.

U 22. minuti domaći branič Juha Pirinen je srušio Erosa Grezdu u kaznenom prostoru, no braniču Lokomotive je jedanaesterac obranio vratar Reguero. U 33. minuti Pirinen je dobio crveni karton, a Lokomotiva je iskoristila brojčanu nadmoć u 44. minuti kada je na ubačaj Bartoleca u kaznenom prostoru natrčao Fiolić i svladao finskog vratara.

U 48. minuti hrvatska momčad je zabila i drugi gol kada je udarac Bartoleca obranio vratar Reguero, ali je natrčao Marić i lagano pogodio za 2-0. U 83. minuti Marić je postigao i svoj drugi zgoditak na utakmici nakon što je predriblao vratara i pogodio za konačnih 3-0.

Lokomotiva je po prvi puta, tek u desetom nastupu u Europi, susret završila bez primljenoga gola.

Pred 500 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Kruašvili iz Gruzije.

Strijelci: 1-0 Fiolić (44), 2-0 Marić (48), 3-0 Marić (83)

Promašeni penal: Prenga (Lok, 22)

Crveni kartoni: Pirinen (RoPS, 33), Jammeh (RoPS,89)