Sjajni Brazilac

VIDEO Lokomotivu bez Ćorluke teško: Fener blizu prolaska

Prije nego Liga prvaka, započela je nokaut faza Europa lige.

U prvom susretu šesnaestine finala Europa lige Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio moskovski Lokomotiv 2:0, a oba gola postigao je Brazilac Josef de Souza.

Brazilski veznjak koji je u Fener stigao iz Sao Paula, doveo je domaći sastav u vodstvo u 18. minuti udarcem glavom nakon ubačaja Gokhana Gonula. Na 2:0 povisio je u 72. minuti nakon slične akcije. Ovoga puta asistirao je Caner Erkin, a Souza je iz blizine udarcem nogom po drugi put svladao sunarodnjaka na vratima ruskog sastava Guilhermea.

Do kraja utakmice Fenerbahče je imao još nekoliko lijepih prilika, no više nije bilo promjene rezultata.

VIDEO Fenerbahče - Lokomotiva Moskva 2:0

Hrvatski reprezentativac i kapetan moskovskog sastava Vedran Ćorluka nije imao pravo nastupa zbog crvenog kartona zarađenog u susretu protiv Bešiktaša 22. listopada prošle godine. Ćorluka se na utakmici skoro potukao zbog čega je dobio četiri utakmice kazne, a ovom mu je bila posljednja, četvrta utakmica suspenzije.

Lokomotivu je to bila prva službena utakmice ove godine jer drugi dio ruskog prvenstva starta petog ožujka. Uzvratni susret je 25. veljače u Moskvi.