Hrvatska nije uspjela probiti grčki bunker

Iako smo bili nadmoćniji nismo uspjeli zabiti gol Grčkoj, iako je Eduardo mogao zabiti u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska nogometna reprezentacija ponovno nije uspjela pobijediti Grčku kod kuće. Iako smo dominirali svih 90 minuta, nismo uspjeli stvoriti puno izglednih prilika, ali treba dodati da smo oštećeni za jedanaesterac. U prvom poluvremenu naši su samo dva puta imali polušansu, i to obje u prvih 10 minuta udarcima Kranjčara i Modrića.

U nastavku smo podigli ritam, Jelavić je u 46. minuti zabio pogodak ali je opravdano svirano zaleđe, koje je bilo stvarno u centimetrima. U 58. minuti Rakitić je sjajno potegnuo iz daljine ali je Sifakis krajnjim naporom izbio u korner. Iz kornera je Ćorluka zamalo zabio glavom, lopta je otišla pokraj vratnice. U 83. minuti Pranjić je odgurnut u kaznenom prostoru ali sudac ništa nije svirao. I onda na samom kraju utakmice, točnije u 3. minuti sudačke nadoknade Eduardo je imao priliku utakmice.

Strinić je nabacio, Pranjić iz prve glavom pronašao Eduarda na petercu, Dudu je štopao loptu a onda mu je udarac blokiran.

REZULTATI:

HRVATSKA - Grčka 0:0

Gruzija - Izrael 0:0

Malta - Latvija 0:2 (Gorkss 42, Verpakovskis 84)

KRAJ

90 +3 - OOOOOOOH - Najbolja prilika na utakmici, Stinić je ubacio, Pranjić iz prve glavom spustio Eduardu na pet metara od gola, umjesto da odmah puca, Dudu je štopao loptu i tek onda pucao, i pogodio grčkog igrača....

89' - Rakitić je nabacio iz kornera, lopta je prešla i vratara Sifakisa, ali je za Dudua bila također previsoka, pa je pucao glavom visoko iznad gola.

83' - OOOOOOH - Srna je ubacio na drugu, lopta je preletjela grčku obranu, Pranjić je gurnuo u for, ali je odgurnut, penal je bio, ali sudac Larson nije ništa svirao.

82' - Kranjčar je dva puta oprobao iz daljine ali s istim učinkom, visoko iznad gola.

75' - OOOOOH - Sada je prvo udarac Strinića blokiran, pa je onda pucao Pranjić ponovno u blok, lopta se odbila do Srne koji ubacuje ali grčka obrana krajnjim naporom je izbila loptu.

70' - Hrvatska polako stišće obruč, ali zasad ništa konkretno, Grci se i dalje brane i odugovlače s igrom.

58' - OOOOOOH - Rakitić je ušao umjesto Vukojevića i odmah skoro zabio pogodak. Odbila mu se lopta na 30 metara, Raketa je sjajno opalio ali je Sifakis krajnjim naporom izbio u korner. Iz kornera još jedna velika šansa, Ćorluka je glavom pucao vrlo blizu vratnice.

48' - Sada se zatresla i naša mreža, ali prije toga je sviran prekršaj na našem vrataru Runji.

46' - OOOOOOOOH - Jelavić je odmah postigao pogodak, ali svirano je zaleđe, čini se da su centimetri doista bili u pitanju.

46' - Nikica Jelavić zamijenio je Mladena Petrića u nastavku, dobra vijest je da su Gruzija i Izrael odigrali 0:0 u Tbilisiju.

45' - KRAJ POLUVREMENA - Nažalost Hrvatska ne može nikako probiti gusti blok Grka, doista siromašno prvo poluvrijeme.

29' - Grci igraju doista zgusnuto, devet igrača je iza lopte kad naši imaju napad, bit će ih teško probiti.

19' - UUUUF - Samaras je sada ostao nečuvan na lijevoj strani, pucao s ruba šesnaesterca ali je srećom ipak loše ciljao.

16' - Torosidis je sada zasluženo dobio žuti karton jer se bacio u našem kaznenom prostoru, odglumivši da ga je Šimunić udario laktom.

10' - Novi dobar pokušaj naših, Kranjčar je pucao a lopta se od bloka odbila u korner.

5' - Modrić je pokušao, malo slabiji udarac, ali je grčki vratar jedva obranio udarac.