U-21: Šušak debitirao remijem u Kopru

Naši U-21 reprezentativci su pod vodstvom novog nasljednika Dražena Ladića odigrali bez pobjednika s domaćinom Slovenijom...

Hrvatska mlada (U-21) nogometna reprezentacija u debitantskom je nastupu izbornika Ive Šuška remizirala sa Slovenijom u Kopru odigravši 1:1.

Na lokalnom stadionu Bonfika Hrvate je u vodstvo doveo 20-godišnji veznjak Freiburga Zvonko Pamić zabivši u 65. minuti izravno iz slobodnog udarca. Samo tri minute kasnije domaći su izjednačili preko Filipa Valenčiča.

Dvije su reprezentacije odigrale prijateljski dvoboj u Zaprešiću prije tri mjeseca. Tada je Hrvatska bila bolja i pobijedila 2:1. Pobjedničku je momčad tada, pri njezinu prvom ispitu u novom sazivu, vodio još stari izbornik Dražen Ladić.

Hrvatska je u Kopru igrala u sastavu: Delač – Celjak (od 59. Jakoliš), Kelić, Pavlović, Jozinović (od 46. Rugašević) – Andrijašević (od 46. Punčec), Ademi – Ozobić (od 46. Pamić), Trebotić (od 46. Slišković), Vujičević (od 46. Sačer) – Vukušić (od 46. Abdurahimi).

Ovaj susret u Kopru poslužio je kao priprema za kvalifikacijske dvoboje za Europsko prvenstvo 2013. godine. Hrvatska će u kvalifikacijama igrati protiv Španjolske, Švicarske, Gruzije i Estonije.