'Cigani, cigani'

Rumunjska 'razbila' BiH, domaćini provocirali podrškom Mladiću

Velike provokacije doživjeli su nogometni reprezentativci Bosne i Hercegovine i njihovi navijači tijekom gostovanja u Bukureštu kod Rumunjske.

U skupini D Rumunjska je s 3-0 u Bukureštu deklasirala Bosni i Hercegovinu. Rumunjski junak bio je Ciprian Marica s dva postignuta gola, dok je jednog zabio i Adrian Mutu. Valje reći da su Bosanci mogli i teže stradati, ali je Cristian Sapunaru 15-ak minuta prije kraja propustio realizirati jedanaesterac.

>> Francuzi opet kiksali s Bjelorusijom, Nijemci slavili u Beču

Kako javljaju bosanski mediji, rumunjski navijači su na tribinama razvili transparent podrške ratnom zločincu Ratku Mladiću na kojem je pisalo ''Free Mladić''. Na očitu provokaciju reagirala je klupa Bosne i Hercegovine, pa je delegat utakmice naredio da se transparent ukloni.

Međutim, na početku drugog poluvremena su navijači Rumunjske opet razvili isti transparent, koji je nakon nove reakcije iz tabora BiH napokon bio trajno uklonjen.

Rumunjski navijači provocirali su goste i povicima ''Srbija, Srbija, odnosno ''Cigani, cigani''.