Remi Srbije i Slovenije u Beogradu, poraz BiH od Francuske!

Vrlo uzbudljive utakmice igrane su u Beogradu i Sarajevu.

Nakon što je poražena u prvom kolu kod kuće od Sjeverne Irske Slovenija se u 2. kolu morala vaditi na vrućem gostovanju u Beogradu. Slovenci su čak i vodili pogotkom Novakovića u 63. minuti, ali je Srbija zasluženo izvukla bod. Naime, u posljednjih 10 minuta utakmice krenula je opsada slovenskog gola, prvo za Srbiju nije sviran čist jedanaesterac, da bi Žigić u 86. minuti postavio konačnih 1:1.

Bosna i Hercegovina pak poražena je na Koševu od Francuske 2:0. Do 72. minute BiH je držala 0:0, ali je primila dva pogotka u samo sedam minuta (72' i 79'). Golove su postigli Benzema i Malouda.

Francuzi su već u prvom poluvremenu imali pet velikih prilika i pravo je čudo što se na odmor otišlo sa 0:0. Za BiH prvi udarac prema golu uputio je Pjanić tek u 61. minuti susreta.

Englezi su u Baselu svladali Švicarsku s 3:1, a prvi zgoditak je postigao Wayne Rooney. Pogodak je zabio i Zlatan Ibrahimović za Švedsku koja je doma s 6:0 slavila protiv San Marina, a Njemačka je kod kuće razbila Azerbajdžan s 6:1. Nizozemska je kod kuće svladala Finsku s 2:1, a sva tri zgoditka pala su u prvih 18 minuta.

Iznenađenje je i pobjeda Norveške nad Portugalom (1:0), kao i uspjeh Litve na gostovanju kod Češke (1:0).