Šok na Wembleyu

Nevjerojatno! Katastrofalne greške Engleza odnijele Capellu bodove

U skupini G kvalifikacija za Europsko prvenstvo u nogometu, na Wembleyu su igrali Engleska i Švicarska.

Prvo poluvrijeme završilo je vodstvom gostiju s 2-1, a ova pogotka za Švicarce je postigao Tranquillo Barnetta. Doduše, možda je bolje reći kako je za oba pogotka 'zaslužan' vratar Engleske Joe Hart koji je loše reagirao na oba slobodna udarca iz kojih je Barnetta postigao pogotke. Doduše, uz Harta puno su bolje mogli reagirati i obrambeni igrači Engleske.

Kod prvog pogotka lopta je prevarila cijelu obranu, a ne samo Harta, a drugome je dosta kumovao i 'živi zid' koji se nepotrebno razmaknuo prilikom Barnettinog udarca. Srećom po Engleze, na odmor su otišli samo s jednim pogotkom zaostatka jer je Frank Lampard postigao pogodak iz kaznenog udarca u 37. minuti. Već na početku drugog poluvremena, u 51. minuti, Young je izjednačio rezultat na 2-2 što je bio i konačni rezultat utakmice.

Prvi pogodak je Tranquillo Barnetta postigao u 32. minuti, a drugi samo tri minute kasnije.