Pogotkom Beraka Kayala izraelska je nogometna reprezentacija došla do pobjede protiv Latvije (2-1) u skupini F kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine...

Zakomplicirali su time Izraelci dodatno situaciju u skupini nakon što je Hrvatska ranije kiksala u Gruziji i izgubila s 1-0. Momčad Luisa Fernandeza približila se sada našoj reprezentaciji na tri boda (10-7) nakon pet utakmica. Gruzija je skupila devet bodova, a jedan manje ima Grčka koja večeras igra na Malti i ima priliku preuzeti vodstvo.

Elyaniv Barda je u 16. minuti doveo Izraelce u vodstvo u dvoboju igranom u Tel Avivu. Kapetan gostiju Kaspars Gorkšs izjednačio je u 62. minuti, ali u 81. je Kayala glavom s otprilike 12 metara donio domaćinu značajna tri boda i vratio ga u utrku za Euro.

A iz utrke za EP-om je gotovo sigurno ispala Rumunjska koja je u skupini D izgubila od Bosne i Hercegovine. Reprezentacija Safeta Sušića je u Zenici slavila s 2-1, nadoknadivši zaostatak u drugom poluvremenu. Ciprian Marica je u 29. minuti osigurao prednost Rumunjima, no u 63. je nakon ubacivanja Zvjezdana Misimovića glavom izjednačio Vedad Ibišević, da bi 20 minuta kasnije Edin Džeko nakon gužve ugurao loptu u mrežu za konačnih 2-1.