Novi šok za Hrvate: Grčka pobijedila Maltu golom u petoj minuti sudačke nadoknade!

Nakon poraza od Gruzije u posljednjim trenucima utakmice, hrvatski nogometaši doživjeli su još jedan šok.

Reprezentativci Malte umalo su kreirali senzaciju protiv Grčke na stadionu Ta'Qali. Maltežani su držali 0:0 do pete minute sudačke nadoknade, no tada se ukazao Torossidis postigavši pogodak doslovce u posljednjoj sekundi utakmice.

Da stvar bude gora za živce hrvatskih navijača, Grci su od 84. minut igrali s igračem manje nakon isključenja Papastathopoulosa.

Grčka je sada preuzela čelno mjesto na ljestvici skupine F kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. Grčka ima 11 bodova, a Hvatska je ostala na deset, dok je Gruzija prikupila devet bodova.

Nijemci slavili, Kuže opet pobjeđuje

S po dva pogotka Miroslava Klosea i Thomasa Müllera njemačka nogometna reprezentacije je deklasirala Kazahstan s 4-0 i nastavila sigurno kročiti prema Europskom prvenstvu 2012. godine."Elf" je s tri boda osvojena u Kaiserslauternu učvrstio vodstvo u skupini A. Momčad Joachima Löwa ima stopostotan učinak, pet pobjeda iz isto toliko utakmica, a drugoplasirani Belgijanci su na čak osam bodova manje.

Na sjajan je način desetu godišnjicu svoga igranja za njemačku reprezentaciju obilježio Miroslav Klose. Napadač Bayerna je s dva nova gola došao do ukupne brojke od 61 pogotka u dresu "elfa", samo sedam manje od vječnog rekordera Gerda Müllera.

Albanija je u skupini D ostvarila iznimno važnu pobjedu protiv Bjelorusije (1-0). Utakmicu u Tirani s albanske je klupe ponovno vodio hrvatski stručnjak Josip Kuže koji se oporavio od moždanog udara. Radost mu je u 62. minuti donio Hamdi Salihi, a s tri su se boda Albanci sada izjednačili s Bjelorusima. Obje momčadi nakon pet utakmica imaju po osam bodova, četiri manje od vodeće Francuske i jedan više od Bosne i Hercegovine koja ima i odigranu utakmicu manje.

Norveška i Danska su u Oslu, u sklopu skupine H, odigrale neodlučeno 1-1. Gosti su poveli zgoditkom Dennisa Rommedahla u 27. minuti, a bod je domaćima u skandinavskom obračunu donio Erik Huseklepp. Ni u drugoj utakmici ove skupine nije bilo pobjednika, Cipar i Island su odigrali 0-0.