Engleska nogometna reprezentacija izjednačila se s Crnom Gorom našeg Zlatka Kranjčara na vrhu skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine.

Svladali su Englezi u otočkom obračunu Wales s 2-0. Ekspresno je Capellova momčad obavila posao u Cardiffu i utišala domaće navijače na stadionu Millenium. Već je nakon 15 minuta bilo 2-0, rezultat kojim je utakmica i završila. U šestoj je minuti Danny Collins srušio Ashleyja Younga u kaznenom prostoru, a precizan je s bijele točke bio Frank Lampard.

Glen Johnson je u 15. minuti dugačkom loptom izbacio Younga koji je s desne strane šesnaesterca ubacio za Darrena Benta, a napadaču Aston Ville nije bilo teško pogoditi iz neposredne blizine.

Treba spomenuti da za Velšane zbog ozljede nije igrala njihova najveća zvijezda, krilo Tottenhama Gareth Bale, a kapetansku je vrpcu oko ruke nosio 20-godišnji veznjak Arsenala Aaron Ramsey.

Engleski je kapetan, pak, nakon odslužene kazne zbog seksualnog skandala ponovno bio John Terry.
Engleska sada nakon četiri utakmice ima deset bodova, baš kao i Crna Gora, dok je Wales četvrtim porazom izgubio praktički sve izglede za plasman na EP.

Reprezentacije Bugarske i Švicarske odigrale su na stadionu Vasil Levski u Sofiji neodlučeno 0-0. Remijem nijedna momčad ne može biti nimalo zadovoljan budući da nakon četiri odigrane utakmice u skupini obje zaostaju za Engleskom i Crnom Gorom čak šest bodova i izgledi da će dohvatiti natjecanje u Poljskoj i Ukrajini sve su im manji.

Zanimljivo je svakako spomenuti da je u 77. minuti utakmice za Švicarsku u igru ušao napadač Schalkea Mario Gavranović. Time je i definitivno zaključena priča o mogućem nastupu 21-godišnjeg nogometaša hrvatskog porijekla za našu reprezentaciju. Mladić rođen u Luganu u budućnosti će moći igrati samo za Švicarsku.

U skupini B Armenija je u Jerevanu, odigravši 0-0, iščupala bod protiv vodeće Rusije iza koje je tako i dalje dijele samo dva boda.