Cico presudio bugarskom izborniku

Zlatko Kranjčar odveo je crnogorsku nogometnu reprezentaciju do dvije pobjede u dva kola kvalifikacijskog ciklusa za Euro 2012. godine...

Nakon domaćeg slavlja nad Walesom 1-0, Crnogorci su u utorak navečer u Sofiji istim rezultatom porazili Bugarsku golom Elsada Zverotića iz 35. minute.

Nakon utakmice bivši je hrvatski izbornik bio iznimno zadovoljan učinjenim: 'Prvo bih želio izraziti svoje zadovoljstvo rezultatom i čestitati igračima. Isto tako želim čestitati igračima Bugarske koji su se nakon poraza od Engleske uspjeli konsolidirati i koji su ušli u utakmicu kao istinski favoriti, kao domaćini. Bugarska je bila bolja u prvom poluvremenu. U tom su razdoblju stvorili dvije, tri dobre prilike, no na našu sreću i zadovoljstvo nisu ih realizirali.'

'No, na poluvremenu smo se konsolidirali, a neke taktičke zamisli smo korigirali. Imali smo dosta problema s Ivelinom Popovom u prvom dijelu, koji je stvarao probleme ulaskom u veznu liniju gdje je stvarao višak. Kada smo to korigirali u drugom smo poluvremenu mi dolazili u dobre prilike da preko Vučinića i Vukševića povećamo rezultat i mirnije privedemo utakmicu kraju. Ovakav start smo priželjkivali i izuzetno smo zadovoljni sretni jer smo u dvije utakmice ostvarili dvije pobjede.

Upitan za individualne ocjene pojedinih igrača, Kranjčar je istaknuo vratara Boževića.

'Po meni je igrač utakmice naš vratar Mladen Božović koji je izvrsno branio. Reakcije su mu bile pravovremene, sigurne. Obranio je niz opasnih udaraca.'

Epilog ove povijesne pobjede Crnogoraca je težak udarac izravnom konkurentu za drugo mjesto us kupini. Bugarski nogometni izbornik Stanimir Stoilov podnio je ostavku nakon što su njegovi izabranici kod kuće izgubili od Crne Gore. Bio je to drugi uzastopni poraz Bugara na startu kvalifikacija za EP 2012., nakon što su u petak izgubili u gostima od Engleske 0-4.