Albanija igrala za bolesnog izbornika Kužea i uzela bod BiH

Nogometaši Bosne i Hercegovine odigrali su na gostovanju u Tirani 1-1 u utakmici 3. kola skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine...

Domaćin Albanija je uputila samo jedan udarac u okvir Begovićeva gola i tim jednim došla do izjednačenja u produžetku prvog poluvremena utakmice.

Slobodni udarac za momčad na čijoj klupi zbog pretrpljenog moždanog udara nije mogao sjediti hrvatski stručnjak Josip Kuže (mijenjao ga je Džemal Mustedanagić), kako će se ispostaviti vrijedan boda i daljnje neporaženosti u skupini, uputio je Klodian Duro.

BiH reprezentacija bila je bolji suparnik ovog susreta i u vodstvo je stigla u 21. minuti preko lijepog udarce s lijeve strane Vedada Ibiševića.

Pobjedi gostujuće momčadi ispriječio se okvir vratiju. Dva ga je puta iz slobodnog udarca (oba puta greda) uzdrmao Miralem Pjanić.

U drugoj utakmici iste skupine Luksemburg je došao do premijernog boda odigravši 0-0 protiv Bjelorusije.

Skupina E nije ponudila iznenađenje. Mađarska je s očekivano visokih 8-0 protiv San Marina popravila razliku pogodaka i stigla do druge pobjede, dok su Nizozemci uz gol Klaas-Jana Huntelaara slavili u Moldaviji 1-0 i tako zadržali stopostotan učinak pobjeda i grupi. Schalkeovom napadaču asistirao je Rafael van der Vaart.

Kvalifikacije za EP, 3. kolo:

Skupina D:

Luksemburg – Bjerlorusija 0-0
Albanija – Bosna i Hercegovina 1-1 (Duro 45+2 / Ibišević 21)

Redoslijed: 1. Albanija 5, 2. Bjelorusija 5, 3. Bosna i Hercegovina 4, 4. Francuska 3 (-1), 5. Rumunjska 2 (-1), 6. Luksemburg 1

Skupina E:

Mađarska – San Marino 8-0 (Rudolf 11, 25, Szalai 18, 27, 48, Koman 60, Dzsudzsak 89, Gera 90+3)
Moldavija – Nizozemska 0-1 (Huntelaar 37)

Redoslijed: 1. Nizozemska 9, 2. Švedska 6 (-1), 3. Mađarska 6, 4. Moldavija 3, 5. Finska 0 (-1), 6. San Marino 0