Englezi jedva do pobjede nad Slovenijom

Nogometaši Engleske pobijedili su Sloveniju 2-1 u prijateljskom dvoboju pred 67.232 gledatelja na Wembleyju. Bila je to 13. pobjeda Fabija Capella u 17. mu utakmici na klupi...

Njegovi su izabranici protiv Slovenije dominirali, ali i gledali ne trošiti se imalo preko mjere. Slovenci su pak pružili dostojan otpor jakom domaćinu. Poveli su golom Franka Lamparda iz penala u 31. minuti. Dvojbeni kazneni udarac je na Rooneyju skrivio Boštjan Cesar, nekad igrač zagrebačkog Dinama.

Pitanje je da li je penal opravdano dosuđen, jer Rooney je u tom startu čak ozlijedio Cesara koji je pak zbog ozljede morao napustiti travnjak.

Na 2-0 u 63. je minuti povisio Jermain Defoe nakon što je kombinirao sa suigračem iz Tottenhama Aaronom Lennonom. Zabio je s 18 metara, udarcem s mjesta.

Za Slovence je smanjio napadač belgijskog Genta Zlatan Ljubijankič u 85. minuti. Lijepo mu je, nakon solo akcije po lijevom krilu, asistirao lijevi bočni branič rumunjske Politehnice iz Iasija Andrej Pečnik.

Englezi su dominirali u posjedu lopte (62%) i u udarcima prema golu (18-6). Samo tri od 18 njihovih udaraca išla su, međutim, u okvir vratiju. Capello je odmah na poluvremenu napravio četiri izmjene ostavivši na klupi glavne vezne igrače Lamparda i Gerrarda.

Englezi su igrali u sastavu: Green - Johnson, Terry, Upson, A. Cole - Wright-Phillips, Gerrard, Lampard, Barry - Rooney, Heskey. Još su igrali: Lescott, Carrick, Defoe, C. Cole, Milner i Lennon.