Lampard spasio City

VIDEO Tko će kome ako ne svoj svome!

Manchester City i Chelsea remizirali su 1:1 u derbiju 5. kola Premiershipa.

Chelsea je poveo golom Andréa Schürrlea u 71. minuti na asistenciju Hazarda.

Sedam minuta kasnije Manuel Pellegrini na teren je poslao Franka Lamparda, legendu Chelseaja koja od ove sezone nosi dres Cityja.

Opet se potvrdila ona prastara – tko će kome ako ne svoj svome, Lampard je izjednačio u 85. minuti i nije slavio pogodak.

City je, inače, bio nešto bolji tijekom utakmice, no Chelsea je preuzeo konce igre u svoje ruke nakon isključenja Pabla Zabalete u 66. minuti.

Zabaleta se nakon jednog duela sukobio s Diegom Costom i zbog toga je dobio drugi žuti karton. Costa je mogao riješiti utakmicu u 81. minuti kada je pogodio vratnicu.

U ljepotici kola Leicester City je pobijedio Manchester United 5-3 premda je pola sata prije kraja utakmice gubio 1-3.

Iznenađenje su priredili i nogometaši West Bromwich Albion koji su na White Hart Laneu pobijedili Tottenham 1-0 golom Jamesa Morrisona (74), dok je Crystal Palace upisao prvu pobjedu sezone pobjedivši na gostovanju Everton 3-2.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 13 bodova, dok Southampton i Aston Villa imaju po deset bodova. Manchester City je šesti sa osam bodova, dok je ManU na 12. mjestu sa svega pet bodova. (I.M./Hina)

REZULTATI:

Manchester City - Chelsea 1-1 (Lampard 85 / Schurrle 72)

Everton - Crystal Palace 2-3 (Lukaku 9, Baines 83-11m / Jedinak 30-11m, Campbell 54, Bolasie 69)

Leicester City - ManU 5-3 (Ulloa 17,83-11m, Nugent 62-11m, Cambiasso 64, Vardy 79 / Van Persie 13, Di Maria 16, Herrera 57)

Tottenham - WBA 0-1 (Morrison 74)