Arsenal je na Emiratesu razbio Wigan 4:0, a Dudu je bio strijelac trećeg pogotka

Menadžer Arsenala Arsene Wenger postavio je hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silvu u početnu Arsenalovu momčad. Eduardo je imao nekoliko situacija u kojima se mogao upisati u strijelce, a u tome je i uspio u 59. minuti, kada je nakon njegovog udarca lopta okrznula desnu nogu Emmanuela Ebouea, te je odsjela u mreži.

Neki su mediji taj pogodak upisali Eboueu, a hrvatskom Brazilcu ''samo'' asistenciju, no i na službenoj stranici Premiershipa je kao strijelac upisan Eduardo! Dudu je igrao do 74. minute kada ga je, uz pljesak s tribina Emiratesa, zamijenio Danac Nicklas Bendtner.

Inače, zanimljivo je da je prva dva pogotka za ''topnike'' postigao njihov belgijski branič i reprezentativac, 23-godišnji Thomas Vermaelen, dok je uvjerljivu pobjedu zaključio Fabregas pogotkom u 90. minuti. Kolika je bila dominacija domaćina u ovoj utakmici, najbolje oslikava podatak da je Arsenal imao čak 72% posjeda lopte.

Ivan Klasnić igrao je drugih 45 minuta za svoj Bolton, koji je kao domaćin odigrao 1-1 protiv Stokea. Imao je dva udarca prema golu gostiju, ali je prvi obranio vratar Stokea Sorensen, a drugi puta je Klasnićev udarac završio izvan okvira gola. Inače, gosti su poveli u 53. minuti golom Kitsona, a bod je za domaćine spasio Taylor udarcem s bijele točke u 89. minuti.