Veličanstven povratak

Eduardo da Silva vratio se u momčad Arsenala u velikom stilu. U svom prvom nastupu za Topnike nakon ozljede Dudu je zabio na asistenciju Vele u 21. minuti dvoboja FA kupa protiv Cardiffa, a zatim i iz jedanaesterca u 60. minuti, na radost brojnih ljubitelja nogometa koji su jedva čekali njegov povratak.

Eduardo kao da nikad nije bio ozlijeđen. Barem se tako čini nakon odigranih utakmica protiv Rumunjske i Cardiffa! Na obje je bio junak dvoboja, u Bukureštu kao asistent odlučujućeg pogotka, u Londonu kao dvostruki strijelac u uvjerljivoj pobjedi. Svi koji su se pribojavali da se najbolji hrvatski napadač nikad neće oporaviti od ozljede gležnja mogu odahnuti: Dudu se vratio u velikom stilu i tako napisao jednu prekrasnu sportsku priču.

Protiv Cardiffa u ponovljenoj utakmici FA kupa Wenger je dao priliku Eduardu od samog početka. I nije požalio. Dudu je zamijenio ozlijeđenog Adebayora baš u stilu togoanskog napadača: velikom učinkovitošću u gol prilikama.

Već u prvih 12. minuta pokazao je sjajnu igru: imao je izvrsnu asistenciju i dobar udarac glavom, da bi u 21. minuti na asistenciju Carlosa Vele iz trka glavom zabio vodeći pogodak na utakmici, na veliku radost Arsena Wengera, navijača na Emirates stadionu i mnogobrojnih ljubitelja nogometa u Hrvatskoj.

Eduardov partner u napadu Nicolas Bendtner u 34. minuti nakon prekida je povećao prednost na 2:0, da bi u 60. na scenu opet stupio naš Dudu: izborio je kazneni udarac i zatim ga smireno pretvorio u novi pogodak, svoj drugi na utakmici.

Nažalost, za hattrick nije bilo vremena, jer je u 67. minuti Wenger izvadio svog igrača utakmice, uz ovacije Emirates stadiona.

Robin Van Persie, čovjek koji je zamijenio Eduarda, stigao je do kraja dvoboja zabiti i četvrti pogodak za Topnike, za sigurnih 4:0 protiv Cardiffa i plasman dalje u FA kupu. No priča večeri bila je i ostala velika povratnička utakmica našeg Dudua, na kojeg će i Arsene Wenger sigurno više računati u nastavku Premiershipa. Uz još par jakih utakmica naš će napadač nedvojbeno doći u top formu, a s pravim Eduardom u momčadi i naši će Vatreni imati veće šanse izboriti plasman na SP u Južnoj Africi...