Sretan jer opet igra za Arsenal

Eduardo: Spreman sam za povratak

Nakon što je uspješno odigrao svih 90 minuta utakmice rezervnih timova Arsenala i Stoke Cityja, hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva zadovoljan je svojom formom i tvrdi da je spreman zaigrati za prvu momčad.

'Osjećam da će golovi opet doći,' kazao je Eduardo za klupsku TV-postaju nakon što je, makar iz nedozvoljene pozicije, osjetio strast pogađanja mreže na gostovanju kod Stoke Cityja (2-2).

Mislim da sam spreman za prvu momčad, ali to ćete ipak morati pitati šefa Wengera. Osjećam se vrlo dobro na svakodnevnim treninzima, a radim vrlo žestoko.

'Sretan sam jer sam imao prilika, ulazio u njih, a to nije lako. Tek kad si omogućiš priliku, možeš zabiti gol.'

'Dugo je vremena prošlo otkad sam zadnji put igrao 90 minuta. Osjećam se mnogo bolje sad kad sam vidio da mogu odigrati cijelu utakmicu. Osjećam se daleko snažnije nego ranije i zato sam vrlo sretan.'

'Protiv Portsmoutha 16. prosinca plan je bio da odigram 60 minuta, ali smo odlučili radije ne riskirati, premda ozljeda nije bila ozbiljna. I tih 45 minuta, međutim, jako mi je puno pomoglo na planu samopouzdanja.'

Sljedeći korak za Eduarda je, naravno, povratak u kadar prve momčadi londonskog kluba.

'Mislim da sam spreman za prvu momčad, ali to ćete ipak morati pitati šefa Wengera. Osjećam se vrlo dobro na svakodnevnim treninzima, a radim vrlo žestoko. Naravno da se želim vratiti brz i jak. Sada je svaka utakmica za mene iznimno veliki korak. U glavi sam spreman.'

'Zadovoljan sam jer sam 90 minuta bez problema odradio po vrlo teškom terenu i jakoj kiši. Trebao sam ove utakmice s rezervnom momčadi da povratim formu i steknem osjećaj za igru. Sad kad sam to učinio, jedva čekam zaigrati za prvu momčad. Spreman sam i čekam priliku,' nagovijestio je Eduardo.