19 pogodaka u Bundesligi

'Bosanski dijamant' ponovo blista. Trebalo mu je samo 12 minuta da praktički sam deklasira momčad Hoffenheima. Wolfsburg je slavio s 4:0 i tako čvrsto zadržao prvo mjesto u Bundesligi.

Nogometaši Wolfsburga zadržali su prvo mjestu u Bundesligi i nakon 30. kola zahvaljujući visokoj 4-0 (0-0) pobjedi na svom terenu protiv Hoffenheima. Do 66. minute bilo je 0-0, a zatim je odlični bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko u samo 12 minuta (66, 74, 78) postigao 'hat-trick' i osigurao svojoj momčadi nova tri boda. Konačnih 4-0 u 88. minuti iz 11-erca svojim je 23. ovosezonskim pogotkom postavio prvi strijelac lige Grafite.

Bayern je pod vodstvom novog trenera Juppa Heynckesa svladao Borussiju iz Mönchengladbacha 2-1 iako su po prikazanoj igri trebali slaviti daleko uvjerljivije. Pogotke za Bayern postigli su Schweinsteiger (33) i Hamit Altintop (42), dok je strijelac za Borussiju bio Daems (38-11m).

Stuttgart je izgubio korak s Bayernom odigravši 2-2 na gostovanju kod Arminije u Bielefeldu. Andre Mijatović odigrao je svih 90 minuta za Arminiju koja je osvojila važan bod u borbi za ostanak u ligi.

Bayer iz Leverkusena zabilježio je vrijednu pobjedu na gostovanju u Gelsenkirchenu svladavši domaći Schalke sa 2-1. Ivan Rakitić ušao je u 70. minuti susreta pri rezultatu 2-0 za goste i do kraja je uspio zaraditi žuti karton. Sve što su domaćini uspjeli napraviti je smanjenje preko Kuranyija u 87. minuti. Bayer je do vodstva od 2-0 došao zahvaljujući Helmesu i Augustu.

Dvoboj dva sastava koji se bore za ostanak, Karlsruhea i Energiea iz Cottbusa, završio je bez pogodaka. Dino Drpić odigrao je 90 minuta za Karlsruhe, a Mario Cvitanović za Energie.

Rezultati 30. kola:

Eintracht - Borussia D. 0-2 (Zidan 79, Bellaid 84-ag)
Karlsruhe - Energie 0-0
Bayern - Borussia M. 2-1 (Schweinsteiger 33, Hamit Altintop 42 / Daems 38-11m)
Wolfsburg - Hoffenheim 4-0 (Džeko 66, 74, 78, Grafite 88-11m)
Arminia - Stuttgart 2-2 (Katongo 30, Munteanu 68 / Delpierre 4, Hitzlsperger 35)
Schalke 04 - Bayer 1-2 (Kuranyi 87 / Helmes 9, Renato Augusto 27)
Bochum - Hannover 96 0-2 (Bruggink 12, Balitsch 32)