Nogometaši Wolfsburga slavili su na gostovanju kod Hoffenheima 2:1 u utakmici 12. bundesligaškog kola, dok su Bayern i Schalke u derbiju na Allianz Areni remizirali 1:1...

Bosansko-hercegovački reprezentativci očekivano su dominirali srazom aktualnog prvaka i prošlosezonskoga, pogotovo jesenskoga, bundesligaškog hita. Domaće je na stadionu u Sinheimu u vodstvo doveo Vedad Ibišević zabivši lijepo glavom na asistenciju Brazilca Maicosuela u 23. minuti. Bio je to njegov peti bundesligaški gol.

Šesti prvenstveni pogodak ove sezone najbolji je strijelac prvaka, Zvjezdan Misimović, zabio u 52. minuti izjednačivši na 1-1. Iskoristio je pogrešku domaće obrane pred vlastitim 16-ercem i lijevim poluvolejem sa 7-8 metara udaljenosti, iskosa s lijeve strane, svladao Tima Hildebranda.

Samo pet minuta kasnije Grafite je zabio sretno i spretno nakon što mu je loptu u 16-ercu prsima primirio Džeko. Na putu prema golu lopta je okrznula jednoga domaćeg igrača te prevarila Hildebranda. Opet su domaći pogriješili izgubivši loptu pred 16-ercem. Grafiteu je to bio treći prvenstveni pogodak, Džeki peta asistencija.

U redovima domaćih od BiH je reprezentativaca svih devedeset minuta također odradio kapetan Sejad Salihović.
I Josip Šimunić odigrao je cijelu utakmicu te zaradio žuti karton. U 82. minuti u igru Hoffenheima ušao je i 19-godišnji Boris Vukčević, potencijalni mladi hrvatski reprezentativac.

Bayern je ponovno kiksao na Allianz Areni. Ovaj put momčad Louisa van Gaala nije uspjela pobijediti Schalke. Završilo je 1-1, a dva je boda domaćim nogometašima uzeo debitant.
Bavarci su u vodstvo došli pogotkom belgijskog stopera Daniela van Buytena u 31. minuti, da bi na 1-1 u 43. minuti izjednačio Joel Matip, 18-godišnji veznjak kojemu je ovo bio debitantski nastup u Bundesligi.

Danijel Pranjić kod domaćih odnosno Ivan Rakitić kod gostiju odgledali su utakmicu s klupe. Njemački mediji pišu kako je Luca Toni nezadovoljan izmjenom na poluvvremenu otuširao se te demostrativno otišao na prakiralište, sjeo u automobil i odvezao se kući za trajanja drugog dijela utakmice.