Kobni korner

Dva velika derbija: Brazil u nadoknadi slomio Argentinu, u drugom bez pobjednika

Uz one u Ligi nacija, igrale su se i neke prijateljske utakmice.

Miranda slavi pogodak Argentini (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometna reprezentacija Brazila u prijateljskoj je utakmici igranoj u utorak u saudijskom gradu Jeddahu svladala svog najvećeg rivala Argentinu sa 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Miranda na samom isteku utakmice, u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je bio najviši u skoku nakon udarca iz kuta kojega je izveo Neymar.

Bio je to 105. međusobni susret Brazila i Argentine i 41. pobjeda Brazila. Argentina je slavila 38 puta, dok je 26 susreta završilo neodlučeno.

Belgija i Nizozemska su se, pak, susrele po 127. put, a njihov dvoboj u Bruxellesu okončan je bez pobjednika, rezultatom 1:1. Povela je Belgija preko Driesa Mertensa u 5. minuti, a poravnao je Arnaut Groeneveld u 27.

Bio je to 31. remi Belgije i Nizozemske. Nizozemska je pobijedila u 55, a Belgija u 41 utakmici.

Rezultati prijateljskih utakmica:

Japan - Urugvaj 4:3 (Minamino 10, 66, Osako 36, Doan 59 / Pereiro 28, Cavani 57, J. Rodriguez 75)
Južna Koreja - Panama 2:2 (Park Joo-Ho 6, Hwang In-Beom 33 / Arroyo 45, Blackburn 49)
Brazil - Argentina 1:0 (Miranda 90+3)
Belgija - Nizozemska 1:1 (Mertens 5 / Groeneveld 27)
Švedska - Slovačka 1:1 (Guidetti 52 / Rusnak 84)
Danska - Austrija 2:0 (Lerager 29, Braithwaite 90+3)