Dvaput vodili, ali...

Dva majstorska gola nedovoljna za pobjedu: Slovenac ušao i rastužio Marseille

Klubovi s najviše naslova prvaka Francuske odmjerili su snage u zanimljivoj utakmici.

Robert Berić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U prvoj utakmici 25. kola Ligue 1 nije bilo pobjednika, Saint-Etienne i Marseille su odigrali 2:2.

Već u četvrtoj minuti Marseille je poveo izuzetno lijepim pogotkom Floriana Thauvina koji je odlično reagirao na jedan centaršut s lijeve strane i iznenadio domaćeg vratara. Saint-Etienne je pet minuta kasnije izjednačio (Kevin Monnet-Paquet), da bi u 20. minuti Morgan Sanson sjajno poklopio ubačaj i vratio prednost koja je potrajala do 75. minute.

Tada je slovenski reprezentativac Robert Berić (četiri minute ranije zamijenio strijelca prvog gola za domaći sastav) pobjegao pažnji svog čuvara i glavom pogodio za izjednačenje i važan bod Saint-Etiennea.

VIDEO ----> Saint-Etienne - Marseille 2:2

Bio je to dvoboj klubova koji su rekorderi po broju naslova prvaka Francuske. Saint-Etienne je 10 puta bio prvak (posljednji put davne 1981.) dok Marseille ima devet titula (posljednji put 2010.).

U Francuskoj je PSG svijet za sebe, ali za Marseille je supervažno da na koncu sezone završi na drugom mjestu jer će drugoplasirani izboriti izravan nastup u Ligi prvaka dok će trećeplasirani morati u kvalifikacije.

S druge strane, Saint-Etienne se bori za ostanak u elitnom rangu i svaki mu je bod jako bitan.