peti crveni!

Drugi uzastopni poraz Bilića, Leicester i United ispustili prve bodove

Nogometaši Bournemoutha u susretu su 3. kola engleskog prvenstva ostvarili prvu povijesnu pobjedu u klupskoj povijesti u najjačem razredu svladavši kao gosti u Londonu West Ham United sa 4-3 (2-0) nanijevši tako drugi uzastopni domaći poraz momčadi bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića...

Junak gostiju postao je Callum Wilson, koji je postigao tri pogotka, oba u prvom poluvremenu u 11. i 28. minuti, te onaj za 4-2 iz 11-erca u 80. Domaći su početkom nastavka preko Noblea (48-11m) i Kouyatea (53) uspjeli poravnati na 2-2, ali potom je Pugh (66) osigurao novo vodstvo gostima, da bi Jenkinson skrivio 11-erac i dobio crveni karton u 79. i tako uništio nade "čekićara" u povoljan ishod. Wilson je pogodio s bijele točke za 2-4, a onda je Maiga (82) do kraja utakmice tek ublažio poraz West Hama.

Nakon iznenađujuće 2-0 pobjede na gostovanju kod Arsenala u 1. kolu, West Ham je doživio dva neugodna domaća poraza od Leicester Cityja (1-2) i Bournemoutha (3-4). Da stvar bude gora, Bilićevi momci zaradili su pet crvenih kartona u devet natjecateljskih utakmica koliko su odigrali ove sezone.

Leicester City ispustio je prve bodove ove sezone odigravši 1-1 (0-0) na svom terenu protiv Tottenham Hotspura, ali sa sedam bodova predvodi ljestvicu zajedno s Manchester Unitedom. Gosti su poveli golom Alija (81), ali odmah potom Mahrez (82) je poravnao. Andrej Kramarić i ovu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Prve bodove ispustio je i Manchester United koji je na svom Old Traffordu odigrao 0-0 s Newcastle Unitedom.

Rezultati 3. kola Premierlige:

Manchester United - Newcastle United 0-0

Sunderland - Swansea City 1-1 (Defoe 62 / Gomis 45+3)

Crystal Palace - Aston Villa 2-1 (Dann 71, Sako 88 / Souare 77-ag)

West Ham United - Bournemouth 3-4 (Noble 48-11m, Kouyate 53, Maiga 82 / Wilson 11, 28, 79-11m, Pugh 66)

Norwich City - Stoke City 1-1 (Martin 28 / Biram Diouf 11)

Leicester City - Tottenham Hotspur 1-1 (Mahrez 82 / Ali 81)