Dino debitirao velikom pobjedom

Drpić zaustavio HSV, Petrić 'pocrvenio'!

Nogometaši Hamburga propustili su priliku bodovno se izjednačiti s Hoffenheimom na vrhu ljestvice Bundeslige nakon 19. kola. Na gostovanju kod Drpićevog Karlsruhea ispustili su vodstvo od 2-0, te na kraju izgubili sa 2-3 primivši pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade.

HSV je poveo pogocima Guerrera (7) i Benjamina (48), ali ta komforna situacija nije dugo trajala, jer su domaći za samo pet minuta izjednačili preko Freisa (49) i Federica (53), da bi Freis u 92. minuti svojim drugim pogotkom donio važna tri boda Karlsruheu.

U 76. minuti hrvatski reprezentativni napadač u redovima HSV-a Mladen Petrić dobio je crveni karton zbog udaranja Marca Engelhardta koji je grubo startao na njega, dok je Dino Drpić odigrao svih 90 minuta za Karlsruhe. Sjajan je to početak njegove bundesligaške avanture.

Ivan Rakitić sudjelovao je u minimalnoj 1-0 domaćoj pobjedi Schalkea 04 protiv Werdera do 61. minute.

Vodeći Hoffenheim je na gostovanju kod posljednjeplasirane Borussije iz Moenchengladbacha odigrao 1-1 spasivši se poraza u 89. minuti.

REZULTATI 19. KOLA:

Schalke 04 - Werder 1-0 (Hoewedes 48)

Karlsruhe - Hamburger SV 3-2 (Freis 49, 90+2, Federico 53 / Guerrero 7, Benjamin 48)

Bayer - Stuttgart 2-4 (Kiessling 67, Charisteas 90+2 / Gomez 3, 75, Hitzlsperger 51, Khedira 90)

Borussia M. - Hoffenheim 1-1 (Baumjohann 44 / Wellington 89)

Eintracht - Koeln 2-2 (Russ 33, Fenin 62 / Novaković 57, 74-11m)

Wolfsburg - Bochum 2-0 (Džeko 21, 85)