breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Dramatična završnica

Dinamova 'petarda' Zagori, branio i Lovren

Nogometaši Dinama očekivano su izborili plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Nakon što su u prvom susretu u Unešiću pobijedili trećeligaša Zagoru 2:1, danas su u uzvratnom ogledu u Maksimiru slavili 5:1. Unatoč Dinamovoj velikoj prednosti dramatično je bilo do samog kraja - u posljednjim minutama ozlijedio se Dinamov vratar Butina pa je na gol morao Dejan Lovren jer je Vlak obavio sve tri izmjene.

Za razliku od prve utakmice koja je na igralištu Borovište u Unešiću privukla više od 6.000 gledatelja, ogled u Zagrebu igran je pred otužnom atmosferom. Na tribinama se okupilo oko 1.200 gledatelja, od kojih je oko tisuću bilo gostujućih navijača.

>>
Bez janjaca i teladi u Maksimiru?

Utakmica je započela odavanjem počasti povodom 9. godišnjice smrti prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana, te povodom smrti prvog hrvatskog izbornika i Dinamove legendarne 'devetke' Dražana Jerkovića.

Unešićani su već na samom početku izborili dvije prilike, no Butina je oba puta bio na pravom mjestu.

U 13. minuti Šokota je propustio 100-postotnu priliku za vodstvo Dinama. Etto je ubacio s desne strane, a Šokota je glavom pogodio pored lijeve vratnice.

U 18. minuti Dinamo je ipak probio unešićku obranu - asistent ponovno Etto, a realizator Ante Tomić - uputio je loptu u nebranjeni, desni kut vratara Grubelića.

U 26. minuti Mirko Hrgović je iz slobodnog udarca centrirao, a iz slobodnjaka iskosa s lijeve strane, a Dejan Lovren glavom finalizirao.

Nepune minute kasnije pogodak je postigao i Josip Tadić, a već u 31. minuti uzvratila je i Zagora. Pešić je nabacio s desne strane do napadača Grgasa Granda koji je loptu ugurao iza Butine, no pomoćni sudac je označio zaleđe. Je li bilo ili ne, ostavit ćemo na procjenu profesionalcima. Dok su Unešićani još raspravljali sa sucem, Dinamo je krenuo u kontru. Tomić je dodao Mandžukuću koji je sebično pucao i promašio umjesto da je dodao slobodnom Ettou.

Na teren u drugom poluvremenu nije istrčao kapetan Igor Bišćan. Umjesto njega u igru je ušao Ivan Herceg.

U 50. minuti Hrgović puca po golu, ali Grubelić brani. Lopta se ipak odbija do Josipa Tadića koji po drugi put uspijeva pronaći put do mreže.

U 53. minuti Šokota ponovno nije iskoristio priliku, a nekoliko minuta kasnije ni Mario Mandžukić.

Nakon izmjena s obje strane pogodak za Unešićane - u 80. minuti Butinu je ponovno prevario strijelac iz Unešića Ivica Šupe.

U 84. minuti s terena je iznesen vratar Dinama radi ozljede glave nakon sudara s Čveljom. Na golu ga je zamijenio Dejan Lovren jer je Vlak već obavio sve tri izmjene.